PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

XVIII Puchar Marszałka Woj. Wielkopolskiego i Prezydenta Kalisza

Tagi:

W Kaliszu w dniach 13- 14 marca rozegrano XVIII Puchar Marszałka Woj. Wielkopolskiego i Prezydenta Kalisza. Na turnieju zagrali zawodnicy z różnych miast m.in.: Wrocław, Poznań, Łódź, Środa Wlkp., Nowe Skalmierzyce, Złotów, Łowicz oraz oczywiście gospodarze czyli zawodnicy z Kalisza. Turniej grano w trzech grupach do lat 10,13 i 16. Turniej był finansowany ze środków Miasta Kalisza, a okazałe puchary ufundowane zostały przez Prezydenta Miasta Kalisza – Janusza Pęcherza.

W klasyfikacji drużynowej do lat 16 oraz w generalnej zwyciężyła drużyna KTS-W Kalisz. W klasyfikacjach drużynowych do lat 10 i 13 odpowiednio triumfowali: Ziemowit Złotów oraz OTSz Ostrów Wlkp.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych:

do lat 10 Wyniki końcowe

1. Piotrowski Maciej (KTS-W Kalisz)
2. Osada Łukasz (Ziemowit Złotów)
3. Pabiszczak Nikodem (OTSz Ostrów Wlkp.)

1. Sawicka Marta (Ziemowit Złotów)
2. Dixa Joanna (KTS-W Kalisz)
3. Michalec Barbara (Ziemowit Złotów)

do lat 13 Wyniki końcowe

1. Chmielarz Maciej (OTSz Ostrów Wlkp.)
2. Niezgódka Adam (OTSz Ostrów Wlkp.)
3. Marciniak Michał (KTS- W Kalisz)

1. Sokołowska Anna (KTS-W Kalisz)
2. Biernat Żaklina (Pogoń N. Skalmierzyce)
3. Kopacka Natalia (OTSz Ostrów Wlkp.)

do lat 16 Wyniki końcowe

1. Woźniak Bartosz (Polonia Wrocław)
2. Majas Piotr (KTS-W Kalisz)
3. Adamczewski Jędrzej (KTS-W Kalisz)

KTS-W Kalisz podobnie jak w poprzednich latach sięgnęło po triumf w klasyfikacji do lat 16!

Maciej Sroczyński
Maj 26, 2010, 19:49

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy