PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

XVIII Turniej Szachowy Calisia – Mistrzostwa Kalisza w szachach klasycznych – podsumowanie


IMG_20160605_130646_BURST001_COVER

W dniach 4-5 czerwca w klubie szachowym KTS Kalisz rozegrany został XVIII Dziecięcy Turniej Szachowy Calisia, który był równocześnie Mistrzostwami Kalisza Juniorów w szachach klasycznych. W zawodach zagrało 32 zawodników, podzielonych na dwie grupy rankingowe. Mistrzostwa były dofinansowane ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2016 rok. Najlepszymi okazali się …


Grupa 1000-1400 dziewczynki

1. Diana Franek (KS Orły Pleszew)
2. Zuzanna Solarek (KTS Kalisz)
3. Julia Skurniak (KTS Kalisz)


Grupa 1000-1400 chłopcy

1. Mieszko Krzeszewski (KTS Kalisz)
2. Maciej Kozłowski (KTS Kalisz)
3. Hubert Żarnowski (KS Orły Pleszew)


Grupa 1600 oraz ELO dziewczynki

1. Weronika Wawrzyniak (KTS Kalisz)
2. Ewa Barwińska (KTS Kalisz)
3. Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz)


Grupa 1600 oraz ELO chłopcy

1. Maciej Adamczewski (KTS Kalisz)
2. Paweł Piekielny (KTS Kalisz)
3 Oskar Dixa (KTS Kalisz)

Wyższe kategorie wypełnili: Diana Franek, Zofia Filar oraz Jakub Grzegorski.

Weronika Wawrzyniak, Ewa Barwińska, Zuzanna Jędrzejewska, Maciej Adamczewski oraz Oskar Dixa to członkowie Kaliskiej Kadry Młodzika i Juniora KTS Kalisz.

Zawody zorganizował zarząd klubu szachowego KTS Kalisz. Turniej sędziowali Malwina i Maciej Sroczyńscy. Turniej Calisia wchodził też w skład obchodów Dni Miasta Kalisza 2016.

SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG

Maciej Sroczyński
Czerwiec 6, 2016, 09:27

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy