PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

XX Międzynarodowy Turniej Gwiazdkowy w Olkuszu

Olkusz obchodził w tym roku jubileusz Turnieju Gwiazdkowego. XX Międzynarodowy Turniej Gwiazdkowy w Olkuszu jak co roku miał mocną obsadę. Miejsce to z chęcią odwiedzają medaliści Mistrzostw Polski, Europy czy Świata. Atrakcyjne nagrody i wysoki poziom umiejętności zawodników przyciągają nie tylko szachistów z Polski, w tym roku zagrali również goście z Czech, Słowacji i Ukrainy. Naszym reprezentantem w tym turnieju był Tymon Ochędzan (ur. 2005 – KTS-W Kalisz), który zajął 15 miejsce w grupie do lat 7. Wynik sportowy pozytywny, aczkolwiek turniej pokazał, że jeszcze jest spory dystans do ścisłej czołówki Polski. Z tego, co mi relacjonował Tata Tymka, to warto wybrać się na te zawody, gdyż można jest nazwać „małymi” Mistrzostwami Polski w szachach szybkich.W olkuskiej gwiazdce zagrało w sumie 270 zawodników.

  • Strona turnieju (zdjęcia)
  • Grupa C7 – zwyciężył Oskar Ogłaza (UKS Rodło Opole)
  • Grupa D7 – zwyciężyła Martyna Wikar (UKS Hetman Koronny Trzebinia)
  • Grupa C9 – zwyciężył Krzysztof Szczurek (UKS SP 8 Chrzanów)
  • Grupa D9 – zwyciężyła Magdalena Harazińska (KMKSz Victoria Kielce)
  • Grupa C12 – zwyciężył Viktor Gazik (Liptovsky Mikulas – Słowacja)
  • Grupa D12 – zwyciężyła Julia Antolak (GKSz Solny Grzybowo)
  • Grupa C15 – zwyciężył Aleksander Kaczmarek (KMKSz Victoria Kielce)
  • Grupa D15 – zwyciężyła Mariola Woźniak (UKS Hetman Koronny Trzebinia)

Warto również dodać, że Olkusz był pierwszym w Polsce inicjatorem Akademii Szachowej Mistrza Świata Anatolija Karpowa.

Maciej Sroczyński
Grudzień 11, 2012, 23:36

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy