PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

XX Ogólnopolski Turniej Szachowy CALISIA zakończony!

9 czerwca rozegrany został XX Ogólnopolski Dziecięcy Turniej Szachowy CALISIA. Turniej wchodził w skład obchodów Dni Miasta Kalisza 2018 oraz jubileuszu 25-lecia klubu szachowego KTS Kalisz. Zawody dofinansowane były ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2018 rok.

W zawodach wzięło udział 49 zawodników w dwóch grupach rankingowych. Organizatorem zawodów był klub szachowy KTS Kalisz w składzie: Jędrzej Adamczewski, Anna Grzegorska, Anna Jędraszek, Ewelina Kozłowska oraz Maciej Sroczyński. Zawody sędziowali Maciej Sroczyński (sędzia główny) i Jędrzej Adamczewski (sędzia rundowy).

W tym roku graliśmy w Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek. Podziękowania dla dyrektor szkoły siostry Agnieszki, która dopilnowała, że graliśmy komfortowych warunkach. Podziękowania również dla wszystkich rodziców i dzieci, które pomogły w w organizacji sali przed turniejem.

Nagrody i puchary ufundowało miasto Kalisz. Oprócz tego wszyscy zawodnicy zawodów otrzymali dyplomy i upominki za uczestnictwo.

Turniej grany był na dystansie 7 rund, 30 minut na zawodnika z możliwością zdobycia wyższych kategorii, co udało się wielu zawodnikom z grupy B.

Wyniki końcowe

 

grupa A – dziewczynki

 1. Zofia Filar (KTS Kalisz)
 2. Julia Skurniak (KTS Kalisz)
 3. Sandra Tomczyk (KTS Kalisz)
 4. Emilia Jeziorska (KTS Kalisz)
 5. Wiktoria Łukowiak (UKS Dragon Smolice)
 6. Anna Jeziorska (KTS Kalisz)

grupa B – chłopcy

 1. Dawid Gustowski (UKS Dragon Smolice)
 2. Wiktor Goździewicz (KTS Kalisz)
 3. Igor Majcher (OTSz Ostrów Wlkp.)
 4. Łukasz Jezierski (Szkoła szachowa SzachMistrz Kalisz)
 5. Flip Duszczak (Szkoła szachowa SzachMistrz Kalisz)
 6. Konrad Kałużny (Szkoła szachowa SzachMistrz Kalisz)

grupa A – dziewczynki

 1. Diana Franek (KTS Kalisz)
 2. Ewa Barwińska (KTS Kalisz)
 3. Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz)
 4. Zuzanna Solarek (KTS Kalisz)
 5. Patrycja Golińska (OTSz Ostrów Wlkp.)

grupa A – chłopcy

 1. Kacper Goliński (OTSz Ostrów Wlkp.)
 2. Tymon Ochędzan (KTS Kalisz)
 3. Jakub Luberański (Polonia Wrocław)
 4. Szymon Skurniak (KTS Kalisz)
 5. Kacper Ugorek (UKS Skoczek Milicz)
 6. Filip Rosiński (KTS Kalisz)

 

 

Maciej Sroczyński
Czerwiec 11, 2018, 10:51

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy