PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

XX Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Prezydenta Miasta Kalisza w szachach


 • Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Prezydenta Miasta Kalisza – komunikat organizacyjny
 • CD7wyślij zgłoszenie
 • CD10wyślij zgłoszenie
 • CD13wyślij zgłoszenie
 • CD16wyślij zgłoszenie

  Zapraszamy 21 kwietnia do Kalisza na jubileuszowy XX Drużynowy Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Indywidualny Prezydenta Miasta Kalisza w szachach. Impreza ma już 20 lat, grało w niej setki szachistów. Przewinęło się przez nią wielu znakomitych i obecnie utytułowanych zawodników: IM Marcin Tazbir, GM Wojciech Moranda, GM Jacek Tomczak, IM Rafał Lubczyński.

  W tym roku grać będziemy w czterech grupach CD7, CD10, CD13, CD16. Chłopcy i dziewczęta rywalizować będą w jednej grupie, z późniejszą oddzielną klasyfikacją końcową. Najlepszych 3 zawodników z poszczególnych grup otrzyma puchary, najlepszych 6 nagrody rzeczowe. Tradycyjnie prowadzona będzie klasyfikacja drużynowa (drużyna może być sklasyfikowana przy udziale minimum 4 zawodników):

 • generalna: drużyna złożona z 4 zawodników, w tym minimum l dziewczyny;
 • młodzików: drużyna złożona z 4 zawodników z grupy „CD 7”;
 • juniorów młodszych: drużyna złożona z 4 zawodników z grupy „CD 10”;
 • juniorów: drużyna złożona z 4 zawodników z grup „CD 13-16”.

  Zgłoszenia do 18 kwietnia.

 • Maciej Sroczyński
  Marzec 11, 2012, 13:43

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy