PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

XXI Ogólnopolski Turniej Szachowy CALISIA – wyniki


XXI Ogólnopolski Turniej Szachowy CALISIA rozstrzygnięty. W zawodach udział wzięło 41 zawodników z Ostrowa Wlkp., Pleszewa, Smolic i Kalisza

Zwycięzcami zostali:
1. Emilia Jeziorska (KTS Kalisz)
2. Julia Skurniak (KTS Kalisz)
3. Anna Jeziorska (KTS Kalisz)

1. Dawid Gustowski (Dragon Smolice)
2. Piotr Sibila (KTS Kalisz)
3. Aleks Grubski (KTS Kalisz)

1. Ewa Barwińska (KTS Kalisz)
2. Diana Franek (KTS Kalisz)
3. Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz)

1. Kacper Goliński (OTSz Ostrów Wlkp.)
2. Krzysztof Matela (UKS Skoczek Milicz)
3. Oskar Dixa (KTS Kalisz)

Turniej był dofinansowany ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2019 rok. Podziękowania dla Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek w Kaliszu za komfortowe warunki do gry. Organizatorem zawodów był klub szachowy KTS Kalisz.

Zawody sędziowali Jędrzej Adamczewski oraz Maciej Sroczyński.

Maciej Sroczyński
Czerwiec 9, 2019, 21:45

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy