Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Z szachami przez Polskę – Międzyzdroje


Kolejny turniej z cyklu z szachami przez Polskę zawitał do Międzyzdrojów. Majowy długi weekend był okazją do rozegrania szachowego OPEN-u. Obsada bardzo liczna – 77 zawodników. W turnieju wzięło udział wielu utalentowanych juniorów, tym razem nie grali arcymistrzowie. Z naszego regionu wystartowało wielu zawodników: Jędrzej i Maciej Adamczewscy (KTSz-W Kalisz), Kacper Tomaszewski, Paweł Witwicki (JKSz-W Jarocin) oraz Łukasz Szrejter (Pogoń Nowe Skalmierzyce).

 • Z szachami przez Polskę – Międzyzdroje 2012

  Najlepiej w tym gronie spisał się Kacper, który zremisował nawet ze zwycięzcą i faworytem turnieju mf Patrykiem Łagowskim. Z dobrej strony zaprezentowali się również nasi zawodnicy. Maciej otarł się o normę na I kategorię szachową i zarobił blisko 40 punktów do rankingu ELO. Jędrzej też na plusie. Słoneczna majówka zaliczona więc w dobrych humorach.

 • Maciej Sroczyński
  Maj 6, 2012, 21:50

  Dodaj komentarz

  Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

  Nasi partnerzy