Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Zagraj na ślepo i wygraj darmowe uczestnictwo w DGCS OPEN


bilbao04

Źródło zdjęcia: ChessBase.com

grupa_szachmistrzDGCS Open – VIII Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców rozgrywane będą 30 września w Pałacu Bagatela koło Ostrowa Wielkopolskiego. Mam specjalną promocję dla uczniów Szkoły szachowej SzachMistrz oraz zawodników KTS Kalisz do lat 18 (rocznik 1998 lub młodsi). Można wygrać darmowe zaproszenie na DGCS Open 2016 oraz uczestnictwo z rodzicem w bankiecie po turnieju szachowym.

Darmową wejściówkę wygrywa ten, który rozegra najdłuższą (w ilości ruchów) partię szachową na ślepo z Maciejem Sroczyńskim.

  • w konkursie mogą brać udział uczniowie Szkoły szachowej SzachMistrz lub zawodnicy KTS Kalisz do 18 roku życia,
  • swoją chęć uczestnictwa w takim sprawdzianie należ zgłosić do dnia 20 września 2016r.,
  • uzgodniony zostanie dogodny termin oraz miejsc na sprawdzian gry na ślepo (np. w klubie),
  • gra będzie nagrywana i później opublikowana,
  • partia 5minut i 10 sekund za każdy ruch,
  • przy równej ilości ruchów decyduje krótszy czas namysłu,
  • pierwszy błąd (źle powiedziane posunięcie lub ruch nieprawidłowy) kończy test gry na ślepo,
  • harmonogram turnieju DGCS

=> Przykład gry na ślepozobacz!

 

Maciej Sroczyński
Wrzesień 6, 2016, 09:35

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy