PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Zakończyliśmy cykl turniejów o Grand-Prix Kalisza 2013 w szachach


W ostatnim turnieju o Grand-Prix Kalisza nie zabrakło emocji. Najpierw w ważnym pojedynku Maciej Adamczewski (KTS-W Kalisz) wygrał z Oskarem Włodarczykiem (OTSz Ostrów Wlkp.) – bezpośrednim konkurentem do 2 miejsca w klasyfikacji generalnej. Następnie Maciej stracił punkty ze mną oraz remisując z  Oskarem Dixa (KTS-W Kalisz). Wydawało się, że Maciej Adamczewski dowiezie drugie miejsce do końca turnieju. W 6 rundzie podstawił mata Tomkowi Bażantowi (KTS-W Kalisz) i tym sposobem dał się wyprzedzić Oskarowi Włodarczykowi oraz Jędrzejowi Adamczewskiemu (KTS-W Kalisz). 10 turniej Grand-Prix grudnia wygrał Maciej Sroczyński (KTS-W Kalisz).

Klasyfikacja końcowa:
1. Maciej Sroczyński (KTS-W Kalisz) 451,5 pkt
2. Oskar Włodarczyk (OTSz Ostrów Wlkp.) 389 pkt
3. Maciej Adamczewski (KTS-W Kalisz) 379,5 pkt
4. Jędrzej Adamczewski (KTS-W Kalisz) 353,5 pkt
5. Tomasz Bażant (KTS-W Kalisz) 308,5 pkt
6. Jacek Wegner (KTS-W Kalisz) 289,5 pkt

Najlepsi juniorzy do lat 10
1. Oskar Dixa (KTS-W Kalisz) 282,5 pkt
2. Szymon Skurniak (KTS-W Kalisz) 231 pkt
3. Jakub Zachara (KTS-W Kalisz) 157,5

W całym cyklu startowało 47 zawodników. Listę nagród oraz termin zakończenia cyklu opublikuję wkrótce.

Maciej Sroczyński
Grudzień 9, 2013, 23:45

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy