PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych


sp17_kalisz

Drużynowymi Mistrzami Polski Szkół Podstawowych w szachach została bezkonkurencyjna SP 5 ze Skierniewic, która wygrała wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęli szachiści SP 8 Chrzanów, a trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Międzyrzecu Podlaskim. Zawody odbyły się w Ustroniu

Szachiści SP 14 Kalisz zajęli 19 miejsce, a SP 17 Kalisz  20 miejsce w stawce 33 drużyn. Wszyscy zawodnicy „czternastki” oraz „siedemnastki” reprezentują klub szachowy KTS Kalisz.

SP 14 Kalisz
Wiktor Bury 2,5/11
Michał Grzegorski 7/11
Kasper Wroczyński 7,5/11
Amelia Bury 3,5/11

SP 17 Kalisz
Karol Wawrzyniak 3/11
Jakub Zachara 6,5/11
Weronika Wawrzyniak 5/11
Ewa Barwińska 6/11

Maciej Sroczyński
Maj 15, 2015, 09:30

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy