PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Zawodnicy KTS-W Kalisz na podium w Ostrzeszowie

Relacja z turnieju: autorstwa Macieja Janiszewskiego – założyciela kółka szachowego w OCK Ostrzeszów.
W sobotę 7 grudnia w Ostrzeszowie odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy dla juniorów o Puchar Dyrektora OCK. Na starcie stanęło 34 zawodników z Ostrzeszowa, Kalisza, Ostrowa Wlkp. Kobylej Góry i Nowych Skalmierzyc. Turniej odbył się w kawiarni Baszta dzięki uprzejmości właściciel Ireneusza Wołocha. Sędziował Henryk Doba z pomocą utytułowanego szachisty z Ostrzeszowa Filipa Janiszewskiego, który pełnił rolę asystenta. Trofea sportowe ufundował Artur DerewieckiDyrektor Ostrzeszowskiego Centrum Kultury. Słodki poczęstunek sponsorowali rodzice oraz Ireneusz Wołoch fundując nagrody dla zwycięzców… (więcej informacji w dalszej części newsa)

Juniorzy grali wspólnie w jednym turnieju ale duża ilość nagród pozwoliła na udekorowanie zawodników w trzech grupach wiekowych:

Do lat 9

1,Szymon Skurniak KTS-W Kalisz

2,Sutuła Marcel Sekcja Szachowa OCK Ostrzeszów

3,Baraniak Dominik Sekcja Szachowa OCK Ostrzeszów

4,Rybarczyk Jan UKS Pogoń Nowe Skalmierzyce

5, Jarczewski Krzysztof KTS-W Kalisz

Najlepszą zawodniczką okazała się Grala Nelly KTS-W Kalisz

 

Do lat 12

1,Grala Dorian KTS-W Kalisz

2,Sutuła Kornel Sekcja Szachowa OCK Ostrzeszów

3,Goliński Kacper KTS-W Kalisz

4,Sienkiewicz Julia Otsz Ostrów Wlkp. (najlepsza dziewczynka w tej grupie wiekowej)

5,Durka Filip Sekcja Szachowa OCK Ostrzeszów

 

Klasyfikacja generalna:

1,Szymon Skurniak KTS-W Kalisz

2,Milewski Antoni KTS-W Kalisz

3,Grala Dorian KTS-W Kalisz

4,Sutuła Marcel Sekcja Szachowa OCK Ostrzeszów

5,Skoczylas Oktawia Sekcja Szachowa OCK Ostrzeszów (najlepsza zawodniczka klasyfikacji generalnej)

 

Gratuluję wszystkim zawodnikom udziału w turnieju dla niektórych był to pierwszy start w takich zawodach. Szczególne słowa uznania za dobre wyniki dla zawodników Sekcji Szachowej przy OCK w Ostrzeszowie. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w zajęciach szachowych , które odbywają się w każdą sobotę o godz. 16.30 w OCK. Dziękuję za sportową postawę i ducha walki. Choć pojawiały się też łzy po przegranej partii to mam nadzieję że wszyscy wyszli zadowoleni i szczęśliwi po zakończeniu turnieju. Zachęcam do obejrzenia zdjęć z turnieju na stronie www.ockostrzeszów.pl

Maciej Sroczyński
Grudzień 8, 2013, 22:38

3 odpowiedzi na “Zawodnicy KTS-W Kalisz na podium w Ostrzeszowie”

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy