PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Zjazd III i IV – 2 dzień

Rewelacyjnie spisali się juniorzy KTS-W Kalisz podczas pierwszego zjazdu ligi juniorów w szachach. Prowadzimy zarówno w III jak i IV lidze juniorów.

Jak można było się spodziewać w trzeciej lidze poziom sportowy był bardzo wyrównany. Na czele KTS-W Kalisz, ale tylko lepszymi małymi punktami wyprzedzamy UMKS Na Pięterku II Poznań oraz Koronę Rawbud Rawicz. Za tydzień pozostały nam mecze z drużynami z górnej części tabeli. Wszyscy nasi zawodnicy z trzeciej ligi są na „plusie”.

Nasi młodzi zawodnicy z IV ligi zintegrowali się ze sobą do tego stopnia, że zajmują pierwsze i drugie miejsce w lidze. Prowadzi KTS-W IV przed KTS-W III Kalisz. Zadecydowała o tym pomyślna 5 runda, w której pokonaliśmy Na Pięterku III Poznań i Koronę Rawbud II Rawicz. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z wyników sportowych naszych drużyn. Istotny jest fakt że dla większości naszych zawodników rok urodzenia rozpoczyna się od dwójki (200x), czyli są juniorami młodszymi i w lidze pograją jeszcze wiele lat.

Podziękowania dla wszystkich rodziców, którzy pomogli w ustawianiu i sprzątaniu sali gry. Komfortowe warunki gry zapewniła hala sportowa Olimpia, która wchodzi w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że podstawą każdego szachowego sukcesu organizacyjnego jest odpowiednia sala gry. Przeniesienie rozgrywek do Olimpii było przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Wyrazy wdzięczności dla Czasopisma Szachista, którego przedstawiciel podarował każdej z drużyn po kilka egzemplarzy tego miesięcznika.

Wyniki i zdjęcia w „czytaj więcej” …

Maciej Sroczyński
Luty 10, 2013, 20:04

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy