PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Zjazd III i IV ligi – dzień 1

W dniu dzisiejszym rozegraliśmy pierwsze partie zjazdu III i IV ligi juniorów w ramach rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów. Miejscem gry szachowej ligi była Hala Sportowa Olimpia w Kaliszu.Turniej otworzył Adam Wojcieszak – Prezes KTS-W Kalisz i zarazem Wiceprezes WZSzach. W imieniu miasta Kalisza gości przywitał Wiceprezydent Miasta Kalisza – Dariusz Grodziński. Na ceremonii rozpoczęcia obecni byli również przedstawiciele władz Wielkopolskiego Związku Szachowego: Łukasz Dębowiak  oraz Jolanta Mikołajaczyk. Obsadę sędziowską zapewnili Waldemar Kopydłowski i Magdalena Judek (sędziowie główni) oraz Krzysztof Derecki, Jędrzej Adamczewski i Maciej Sroczyński (sędziowie rundowi).

W sumie grało ponad 150 zawodników, 16 klubów w IV lidze i 10 klubów w III lidze. KTS-W Kalisz zagrało w tym roku, aż 6 drużynami. Co ciekawe, przez pierwsze trzy rundy w IV lidze, nie doszło do żadnego pojedynku wewnętrznego pomiędzy naszymi zespołami. Jutro 4 i 5 runda turnieju.

Wyniki i zdjęcia w dalszej części newsa …

Maciej Sroczyński
Luty 9, 2013, 21:32

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy