PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Zjazd III i IV ligi juniorów – Kalisz, dzień 3

W dniu dzisiejszym rozpoczął się drugi zjazd III i IV ligi juniorów w szachach w ramach Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski Juniorów. Młodzi szachiści po tygodniu przerwy ponownie spotkali się na hali sportowej Olimpia w Kaliszu. W wielu drużynach nastąpiły zmiany zawodników, sezon grypowy w pełni.

Kaliskim drużynom udało się zagrać w komplecie, nie oddając żadnego walkowera. Runda 6 i 7 była dla nas bardzo pomyślna. W III lidze nasza drużyna KTS-W II Kalisz wygrała wysoko oba pojedynki (6-0 z UKS Smecz II Konin oraz 5,5-0,5 z LKS Piast Śrem). Nasi zawodnicy na razie zajmują pierwsze miejsce, jednak jutro najważniejsze pojedynki z wiceliderem Koroną Rawbud Rawicz oraz aspirującym do awansu Wichrem Zbąszyń.

W IV lidze 6 runda rozpoczęła się od bratobójczego pojedynku KTS-W IIIKTS-W IV Kalisz. Padł wynik remisowy 3-3, ale wszystkie sześć pojedynków było rezultatywnych (żadnego remisu indywidualnego). W 7 rundzie nasze dwie liderujące drużyny wygrały swoje mecze (4,5-1,5 z MGOK Gambitem II Ślesin oraz 3,5-2,5 z JKS-W Jarocin) i utrzymały fotel lidera. Jutro na sam początek kolejne derby, III drużyna zagra z V, a VI z VII.

Po 9 rundzie nastąpi uroczyste zakończenie rozgrywek. Szczegółowe wyniki, zdjęcia i filmik w dalszej części newsa …


 

Maciej Sroczyński
Luty 16, 2013, 18:14

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy