PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Złoto Filipa i 4 awanse do Finałów Mistrzostw Polski 2014

Zakończyły się Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów. Turniej zwany też półfinałami Mistrzostw Polski, bowiem jest to ostatni etap eliminacji do finału krajowych mistrzostw juniorów. Tym razem półfinały zorganizowało województwo zachodnio-pomorskie, a same zawody odbyły się w Łazach.

Dla juniorów młodszych do lat 10 turniej był prawdziwym maratonem, ponieważ grali aż przez 9 dni (wcześniej rozgrywano 2 dniowe Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików). Znając możliwości fizyczne juniorów w takim wieku, jestem zdecydowanie za tym, aby tych turniejów nie łączyć. Dwudniowe Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów można było rozegrać osobno w innym terminie. Wielu zawodników zrezygnowało z gry w jednych lub drugich zawodach.

  • D9 – Weronika Wawrzyniak, Nelly Grala
  • D11 – Aleksandra Kubasik
  • D13 – Joanna Dixa
  • C9 – Tymon Ochędzan
  • C11 – Oskar Dixa, Dorian Grala, Bartosz Matuszewski, Krzysztof Markiewicz
  • C13 – Filip Janiszewski, Antoni Milewski, Dixa Wiktor
  • C15 – Kacper Zakrocki
  • C17 – Patryk Ziąbek, Jędrzej Adamczewski

W Łazach mieliśmy jednego pewniaka. Filip Janiszewski nie zawiódł i mimo kilku remisów pewnie wygrał grupę do la 13. Pechowa dla nas była ostatnia runda, w której wypuściliśmy dwa medale oraz jeden dodatkowy awans. Weronika Wawrzyniak i Tymon Ochędzan w grupach do lat 9 przegrali swoje partie i spadli z miejsca medalowego na 4 pozycje. Na szczęście dla nich nie wpłynęło to na brak awansu do FMP. W grupie do lat 13 Joasia Dixa rozgrywała dobre zawody, ale w ostatniej rundzie musiała uzyskać przynajmniej remis, aby awansować dalej. Niestety nie sprostała liderce i zajęła pierwsze nie premiowane miejsce awansem. Na osłodę pozostał awans Patryka Ziąbka, który musiał wygrać swój ostatni pojedynek z bezpośrednim rywalem do awansu. Udało mu się to i „Patryczek” po raz pierwszy zagra w Finale Mistrzostw Polski.

Finały Mistrzostw Polski zostaną rozegrane w 2014 roku. Prawo gry mają:
do lat 10 (Jastrzębia Góra) – Szymon Skurniak, Tymon Ochędzan, Weronika Wawrzyniak
do lat 14 (OOM, miejsce ?) – Filip Janiszewski,
do lat 16 (Jastrzębia Góra) – Maciej Adamczewski, Patryk Ziąbek, Anna Sokołowska,

Maciej Sroczyński
Wrzesień 29, 2013, 23:14

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy