Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Złoto Wiktora i Zuzi, brąz Pawełka w Mistrzostwach Poznania Przedszkolaków!

27 kwietnia rozegrano Mistrzostwa Poznania Przedszkolaków w szachach. W zawodach startowało 42 chłopców i 8 dziewczynki. KTS Kalisz i Szkołę szachową SzachMistrz reprezentowało 5 zawodników.

Dumni jesteśmy ze wszystkich naszych zawodników, bowiem  walczyli bardzo dzielni i znaleźli się w czubie tabeli. Z kompletem sześciu zwycięstw, grupę chłopców wygrał Wiktor Goździewicz (Szkoła szachowa SzachMistrz/KTS Kalisz/Publiczne Przedszkole Radość Kalisz). W grupie dziewczynek nie miała sobie równych Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz/ SP 18 Kalisz), która zwyciężyła ze 100% wynikiem. Brązowy medal i pierwszy w życiu puchar szachowy dla Michała Jędraszka (KTS Kalisz/ Publiczne Przedszkole Sióstr Nazaretanek).

W grupie dziewczynek tuż za podium była Julia Skurniak (KTS Kalisz/ Niepubliczne Przedszkole im. M.Konopnickiej w Kaliszu). Dziewiąte miejsce wśród chłopców zajął Jakub Grzegorski (KTS Kalisz /Publiczne Przedszkole Chatka Puchatka Kalisz). Gratulacje!

1. Wiktor Goździewicz (Szkoła szachowa SzachMistrz/ KTS Kalisz)
2. Leon Czyżewski (Szkółka szachowa Lech WSUS Poznań
3. Michał Jędraszek (KTS Kalisz)

1. Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz)
2. Zofia Roszkiewicz (Szkółka Na Pięterku Poznań)
3. Zofia Nowicka (Słoneczna Gromada Śrem)

Zawody były dobrze zorganizowane przez klub UMKS Na Pięterku Poznań.

 

Maciej Sroczyński
Kwiecień 28, 2014, 18:06

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy