PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Złoty Pawełek i srebrna Ewa na Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików


pawel4

Z dwoma medalami wrócili kaliscy szachiści z zakończonych Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików…

ewa

Bezkonkurencyjny wśród chłopców był Paweł Jędraszek (KTS Kalisz), który wygrał wszystkie siedem partii. To kolejny spory sukces kaliszanina w ostatnim czasie. Wcześniej wygrał grupę do lat 10 w Międzynarodowym Festiwalu Szachowym im. Akiby Rubinsteina, niedługo później został wicemistrzem Kalisza Młodzików w szachach klasycznych. Uważam, że zwycięstwo w pełni zasłużone, grał najbardziej dojrzałe szachy z całej grupy chłopców. Drugie miejsce rzutem na taśmę wywalczył Tymoteusz Lesień (AZS Poznań), a na trzeciej pozycji zameldował się aktualny mistrz Polski do lat 10 w szachach błyskawicznych Jan Klimkowski (UKS Smecz Konin). Po pierwszym dniu zanosiło się na to, że w czołówce będzie jeszcze kilku kaliszan. Na czołowych deskach grali Karol Wawrzyniak, Bartosz Podębski oraz Michał Wegner. Niestety drugi dzień zweryfikował wyniki i po kilku nieoczekiwanych porażkach kaliszanie wypadli poza czołową dwunastkę. W grupie chłopców startowało aż 66 zawodników. Tegoroczne edycja MMM była rekordowa pod względem liczby uczestników.

W grupie dziewczynek najlepszą okazała się Nikola Grzesik (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin). Właśnie z Nikolą decydującą walkę o złoto stoczyła Ewa Barwińska (KTS Kalisz). Nasza zawodniczka wypracowała zdecydowaną przewagę, lecz zamiast brać kolejnego pionka na czysto podstawiła mata. Dość popularny obrazek na zawodach w tej kategorii wiekowej. W ostatniej rundzie Ewie udało się wygrać, starczyło to jednak tylko do srebrnego medalu. Brązowy medal zdobyła Aleksandra Załóg z Koszalina. Na 7 miejscu w końcowej klasyfikacji zakończyła rywalizacje Zuzia Jędrzejewska (KTS Kalisz). Oliwia Jarczewska z KTS Kalisz wypełniła normę na IV kategorię szachową.

Tym samym najlepszym klubem mistrzostw była AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin (7 pkt do współzawodnictwa), przed KTS Kalisz (6 pkt) oraz AZS Poznań, UMKS Na Pięterku Poznań oraz UKS Smecz Konin (wszystkie po 3 pkt).

KTS Kalisz reprezentowali: Ewa Barwińska, Zuzanna Jędrzejewska, Julia Skurniak, Oliwia Jarczewska, Paweł Jędraszek, Bartosz Podębski, Michał Jędraszek, Karol Wawrzyniak, Tomasz Drobniewski, Michał Wegner, Mieszko Krzeszewski, Maciej Kozłowski i Leon Jakubek. Zawodnikom podczas zawodów towarzyszyli rodzice.

Zakwaterowanie i wyżywienie jest częściowo dofinansowane ze środków budżetowych Miasta Kalisza na rok 2016.

Organizatorem zawodów był LKS Chrobry Gniezno na zlecenie Wielkopolskiego Związku Szachowego. Zawody koordynowali Emil Wiśniewski (LKS Chrobry Gniezno) oraz Joanna Kupsik (wiceprezes d.s młodzieży WZSzach). Miałem okazję sędziować te zawody jako sędzia główny, pomagał mi Szymon Banach z Gniezna.

Maciej Sroczyński
Wrzesień 19, 2016, 23:52

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy