PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Znakomicie w Polanicy Zdroju!

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy KTS Kalisz, na niedawno zakończonym Międzynarodowym Memoriale Akiby Rubisteina w Polanicy Zdroju. Zawody jak zawsze były licznie obsadzone. Zagrało 5 zawodników Kalisz. Najlepiej spisali się najmłodsi: Weronika Wawrzyniak (zwyciężczyni grupy F) , Szymon Skurniak (III miejsce w grupie F) oraz Tymon Ochędzan (6 miejsce w grupie E). Szczególnie wynik Weroniki był imponujący, która mając po 8 rundach komplet 8 zwycięstw walczyła w ostatniej rundzie z Ukraińcem Oleksandrem Vakulenko o podwójną normę. Wprawdzie ostatnia runda nie była dla Weroniki szczęśliwa, ale i tak może być bardzo zadowolona: wygrała całą grupę (startowało 68 chłopców i dziewczynek), poprawiła ranking ELO, uzyskała pierwszą normę na I kategorię szachową oraz wygrała tableta! Weronika, Szymon oraz Tymon brali w Polanicy Zdroju w obozie szachowym organizowanym przez Wielkopolski Związek Szachowy.

Maciej Adamczewski zajął 15 miejsce, a Robert Ochędzan 70 pozycje, oboje w grupie D. Z pewnością każdy z nich liczył na lepszy wynik. Startowało w tej grupie 124 zawodników.

Międzynarodowy Memoriał Akiby Rubinsteina – strona Mistrzostw

Maciej Sroczyński
Wrzesień 1, 2014, 17:10

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy