PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Zosia i Karol Mistrzami Kalisza Przedszkolaków w szachach


26 kwietnia 2015r. w siedzibie klubu KTS Kalisz rozegrano Mistrzostwa Kalisza Przedszkolaków w szachach

Na starcie zawodów stanęło 39 zawodników (14 dziewczynek i 25 chłopców). W zawodach wzięli udział przedszkolacy z kaliskich przedszkoli oraz uczniowie Szkoły szachowej SzachMistrz i zawodnicy KTS Kalisz. W mistrzostwach mogli brać udział szachiści urodzeni w 2008 roku lub młodsi. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był Piotrek Sibila urodzony w listopadzie 2010 roku. Przedszkolacy przygotowywali się do zawodów przez dwa miesiące na dodatkowych zajęciach szachowych w ramach Akademii SzachMistrza.

DSC02610

Dla większości z uczestników był to pierwszy turniej szachowe, dlatego też młodzi szachiści bardzo emocjonalnie podchodziły do swoich partii. Każde dziecko lubi wygrywać i oczywiście żadne nie lubi przegrywać. W naszym turnieju chodziło o coś zupełnie innego. Liczyliśmy przede wszystkim na dobrą zabawę, a wynik sportowy był sprawą drugorzędną. Z pewnością wielu młodych miłośników królewskiej gry mogło naocznie przekonać się, że porażki wcale nie są takie straszne. Mobilizacją dla samych zawodników były puchary, każdy szachista wyszedł z turnieju z medalem, dyplomem i nagrodą rzeczową.

DSC02606 DSC02630 DSC02644 DSC02647 DSC02669 SAM_5367 SAM_5370

Mistrzami Kalisza zostali 7 letnia Zosia Filar oraz 7 letni Karol Janik, oboje na co dzień uczęszczają do Publicznego Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Kaliszu. Wszystkim zawodnikom gratulujemy odwagi i startu w swoich pierwszych mistrzowskich zawodach szachowych!

DSC02619

DSC02650

Organizatorem turnieju byli Szkoła szachowa SzachMistrz oraz klub szachowy KTS Kalisz. Zawody sędziowali: Malwina Olenderek, Katarzyna Jakubowska oraz Maciej Sroczyński. Nad stroną organizacyjną zawodów czuwał Adam Wojcieszak.

23 maja kolejne zawody dla przedszkolaków V Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka im. Krzysztofa Statnika w Nowych Skalmierzycach.

DSC02721

Wyniki końcowe chłopcy
1. Karol Janik (Publiczne Przedszkole Sióstr Nazaretanek w Kaliszu)
2. Kacper Walczak (Niepubliczne Przedszkole Pluszaki w Kaliszu)
3. Wiktor Oleszczyk (Niepubliczne Przedszkole Calineczka Kalisz)
4. Marcin Pyrek (Publiczne Przedszkole nr 1 Kalisz)
5. Franciszek Podgórny (Publiczne Przedszkole Sióstr Nazaretanek w Kaliszu)

DSC02689

Wyniki końcowe dziewczynki
1. Zofia Filar (Publiczne Przedszkole Sióstr Nazaretanek w Kaliszu)
2. Oliwia Jarczewska (Niepubliczne Przedszkole im. M. Konopnickiej w Kaliszu)
3. Karolina Wasiak (Szkoła szachowa SzachMistrz)
4. Kornelia Bryja (Niepubliczne Przedszkole Pluszaki w Kaliszu)
5. Oliwia Markiewicz (Niepubliczne Przedszkole Pluszaki w Kaliszu)

Klasyfikacja drużynowa (chłopiec + dziewczynka)
1. Publiczne Przedszkole Sióstr Nazaretanek w Kaliszu
2. Niepubliczne Przedszkole Pluszaki w Kaliszu
3. Niepubliczne Przedszkole Bajka w Kaliszu
4. Niepubliczne Przedszkole Calineczka w Kaliszu
5. Publiczne Przedszkole nr 1 w Kaliszu
6. Niepubliczne Przedszkole im. M.Konopnickiej w Kaliszu

Maciej Sroczyński
Kwiecień 26, 2015, 18:30

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy