PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Zostań sędzią szachowym


14 sierpnia w Poznaniu odbędzie kurs sędziowski na II, III oraz młodzieżową klasę sędziowską. Kurs poprowadzi Magdalena Judek – Przewodnicząca Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Szachowgo. Moim zdaniem obecnie najlepsza sędzina w Polsce. Z pewnością warto czerpać wiedzę o najlepszych, bo poziom sędziowania w Polsce jest bardzo zróżnicowany. W powyższym filmiku widzimy podsumowanie projektu „Szachy w szkole” i turniej finałowy, który w czerwcu odbył się we Warszawie. W zawodach wzięło udział ponad 700 zawodników, nie lada wyzwanie sędziowskie i organizatorskie …

Zachęca również do przeczytania mojego artykułu „10 zasad wzorowego sędziego”.

Więcej na temat kursu sędziowskiego …

Kurs sędziowski – klasy okręgowe

Kolegium Sędziów działające przy Wielkopolskim Związku Szachowym informuje, że 14 sierpnia 2016 r. (niedziela) w Poznaniu planuje zorganizować kurs sędziowski na klasy okręgowe (II, III i młodzieżową). Po kursie przeprowadzony zostanie egzamin kandydatów na sędziów szachowych.

1. Wymogi formalne.

 •  Zgodnie z Kodeksem Szachowym sędzią szachowym może być osoba, która:
  a) ma polskie obywatelstwo,
  b) ma ukończone 18 lat, z wyjątkiem młodzieżowej klasy sędziowskiej, którą można uzyskać mając ukończone 16 lat,
  c) ma pełne prawa zawodnika i działacza sportowego,
  d) ma przynajmniej II kategorię szachową,
  e) zda egzamin sędziowski przed właściwą komisją,
  f) zobowiązuje się wypełniać zadania sędziowskie.
 •  Kandydat na sędziego klasy drugiej musi posiadać licencję sędziowską oraz mieć opłaconą składkę roczną za 2016 r. Dodatkowo wymagana jest odpowiednia praktyka sędziowska (minimum cztery turnieje jako sędzia rundowy, w tym przynajmniej dwa rozgrywane tempem umożliwiającym wypełnienie norm na kategorie szachowe).
 • Kandydaci we własnym zakresie powinni przyswoić wiedzę z zakresu:
  a) przepisów gry FIDE
  b) organizowania imprez szachowych, regulaminów zawodów,
  c) systemów rozgrywek (kołowy, szwajcarski, pucharowy),
  d) ustalania kolejności miejsc w turniejach,
  e) obliczania norm na kategorie szachowe,
  f) kojarzenia systemem szwajcarskim – ręcznie (dotyczy kandydatów na II klasę),
  g) sprawozdań sędziowskich,
  h) statusu sędziego szachowego.

2. Zgłoszenia.

 •  Zgłoszenia na kurs przyjmuje do dn. 31.07.2016 r. Magdalena Judek (e-mail: kolegium@wzszach.poznan.pl, tel. 502 409 794)
 • W zgłoszeniu należy podać następujące dane: nazwisko i imię, datę urodzenia, posiadaną klasę sędziowską (o ile dotyczy), kategorię szachową, dane kontaktowe (e-mail, telefon). Prosimy również o informację, czy zgłoszona osoba jest jednocześnie zawodnikiem Festiwalu Szachowego.
 • Dodatkowo kandydaci na sędziego klasy II powinni przesłać listę sędziowanych turniejów.

3. Koszty uczestnictwa.

Zgodnie z Komunikatem Organizacyjno-Finansowym PZSzach opłata za kurs wynosi 150 zł. Należność należy wpłacić na konto Wielkopolskiego Związku Szachowego (60-791 Poznań, ul. Reymonta 35, Bank Pekao S.A. Oddział/Poznań, nr konta: 17 1240 6625 1111 0000 5609 8415) do 05.08.2016 r.

4. Uwagi organizacyjne.

 • Kurs odbędzie się tylko w przypadku odpowiedniej liczby zgłoszeń.
 • Szczegółowy harmonogram zostanie podany w terminie późniejszym.
 • Wszelkich informacji dotyczących kursu udziela Magdalena Judek.

Przewodniczący Kolegium Sędziów
FA Magdalena Judek

Maciej Sroczyński
Czerwiec 20, 2016, 11:29

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy