PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Zuzia i Karol wygrywają w Lesznie

Kolejny znakomity start zanotowali kaliscy szachiści. Po bardzo udanych Mistrzostwach Wielkopolski do lat 7, tym razem nasi zawodnicy zagrali na Ogólnopolskim Turnieju Szachowym Bomis Cup 2013.

Karol Wawrzyniak (KTS Kalisz) wygrał II Mistrzostwa Leszna Przedszkolaków w szachach. Najlepszą w kategorii dziewczynek była Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz), drugie miejsce zajęła Ewa Barwińska (Szkoła szachowa SzachMistrz).

Wysokie miejsca zajęli również nasi pozostali reprezentanci. Startowało 29 zawodników, dziewczynki i chłopcy grali razem w jednej grupie.

1. Karol Wawrzyniak (KTS Kalisz)
2. Krzysztof Matela (UKS Skoczek Milicz)
3. Paweł Matecki (MMKS Wieniawa Leszno)
4. Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz)
5. Tobiasz Walkowski (UKS ZSO Włoszakowice)
6. Ewa Barwińska (Szkoła szachowa SzachMistrz)
7. Wiktor Goździewicz (Szkoła szachowa SzachMistrz)
8. Bartosz Kuska (Wołów)
9. Michał Jędraszek (Szkoła szachowa SzachMistrz)
10. Paweł Jedraszek (KTS Kalisz)
11. Tomasz Drobniewski (Szkoła szachowa SzachMistrz)

W turnieju OPEN wygrał arcymistrz Vladimir Malaniuk z Ukrainy.

Maciej Sroczyński
Grudzień 22, 2013, 12:40

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy