PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Zuzia Jędrzejewska i Ewa Barwińska zwyciężają w Ostrowie Wielkopolskim

dav

Zuzanna Jędrzejewska zwyciężyła w grupie do lat 10, a Ewa Barwińska w grupie do lat 13 w X Jubileuszowym Turnieju Szachowym o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.  W meczu o superpuchar Posła RP Andrzeja Dery

… lepsza okazała się Zuzia. W pojedynku o superpuchar spotykali się najlepsi zawodnicy i zawodniczki z grupy do lat 10 i 13. W drugim pojedynku o superpuchar Maciej Szafrański (UKS Kościelec) pokonał Bartosza Klisowskiego (KS AZS Wratislavia Wrocław).

dav

W grupie do lat 10 drugie miejsce wśród dziewczynek zajęła Julia Skurniak (KTS Kalisz). Pozostałe miejsca zawodników z Kalisza: Maciej Kozłowski (KTS Kalisz) – 8 miejsce, Marcin Pyrek (Szkoła szachowa SzachMistrz) – 28 miejsce, Oliwia Michaś (Szkoła szachowa SzachMistrz) – 34 miejsce, Jeziorska Emilia (KTS Kalisz) – 48 miejsce.

W grupie do lat 7 zwyciężyli Julian Kuryłłowicz-Kaźmierczak (Poznań), przed Niną Urbaniak (Ostrów Wlkp.)

W grupie do lat 13 zwyciężyła wcześniej już wspomniana Ewa Barwińska, przed Maciejem Szafrańskiem (UKS Kościelec), Weroniką Wawrzyniak (KTS Kalisz) i Szymonem Skurniakem (KTS Kalisz). 24 miejsce zajął Mieszko Krzeszewski (KTS Kalisz). Ewa, Weronika i Szymon są reprezentantami Kaliskiej Kadry Juniora KTS Kalisz, Zuzia  jest reprezentantką Kaliskiej Kadry Młodzika KTS Kalisz .

dav

Głównym organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 11, przy współpracy Centrum Szachowego „Skoczek” i Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego. Imprezą kierowali Paweł i Kinga Dudzińscy, a sędziowali Henryk Doba (jako sędzia główny), Szymon Pieczewski, Damian Sienkiewicz, Piotr Straupisz oraz Paweł Dudziński.

Zdjęcia pochodzą z relacji Centrum Szachowe Skoczek.

Maciej Sroczyński
Luty 6, 2017, 13:58

Jedna odpowiedź do “Zuzia Jędrzejewska i Ewa Barwińska zwyciężają w Ostrowie Wielkopolskim”

  1. Damian pisze:

    Turniej cieszył się dużą frekwencją więc pewnie nie trudno było uniknąć niektórych incydentów tym bardziej w tak młodych grupach wiekowych. Obserwowałem końcową część turnieju i wychodzę z założenia, że te handicapowe pojedynki to owszem, ciekawa forma rywalizacji jednak nie dla tak młodych uczestników. Niepotrzebny stres i emocje przed tak dużą publicznością ale to tylko moje zdanie.

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy