PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Zuzia, Michał, Karol i Ewa – mistrzami Kalisza przedszkolaków i do lat 8 w szachach


11 maja rozegraliśmy Mistrzostwa Kalisza Przedszkolaków oraz Mistrzostwa Kalisza do lat 8 w szachach. Frekwencja była prawie 100 procentowa!. Przed zawodami zapisanych było 51 zawodników. Na starcie stanęło 50 młodych szachistów. Rok wcześniej podczas Festiwalu Szkoły szachowej SzachMistrz zagrało 100 przedszkolaków. Tym razem planowałem turniej na mniejszą skalę…

W zawodach mogli startować tylko przedstawiciele przedszkoli i szkół z Kalisza lub uczniowie Szkoły szachowej SzachMistrz. Zagrało 28 przedszkolaków oraz 22 ośmiolatków. Zawodnicy toczyli swoje boje w dwóch salach. Klub szachowy KTS Kalisz pękał w szwach, na zawody przybyło wielu rodziców i kibiców. Oddzielenie rodziców od grających spowodowało, że emocje były nieco mniejsze. Sędziowie mieli sporo reklamacji, ale dzieci grały fair-play. Część przedszkolaków przeszło też 3-miesięczne przeszkolenie podczas poniedziałkowych zajęć w KTS Kalisz.

Dla wielu zawodników był to pierwszy szachowy turniej w życiu. Dla takich zawodników nie wynik końcowy, a sam start w zawodach był ważnym wydarzeniem. Każdy z zawodników z utęsknieniem patrzył na błyszczące puchary.

5 rund wyłoniły mistrzów Kalisza: Zuzannę Jędrzejewską, Michała Jędraszka, Ewę Barwińską oraz Karola Wawrzyniaka.
Najmłodszymi zawodnikami turnieju byli Oliwia Jarczewska i Gabriel Baszczyński (oboje z rocznika 2008).

Mistrzostwa Kalisza Przedszkolaków dziewczynki:
1. Jędrzejewska Zuzanna (SP 18 Kalisz)
2. Skurniak Julia (Niepubliczne Przedszkole im. M.Konopnickiej Kalisz)
3. Solarek Zuzanna (SP 18 Kalisz)
4. Obuchowska Weronika (Niepubliczne Przedszkole Bajka Kalisz)
5. Boczek Lena (Publiczne Przedszkole Chatka Puchatka Kalisz)


Mistrzostwa Kalisza Przedszkolaków chłopcy:

1. Jędraszek Michał (Publiczne Przedszkole Mały Nazaret Kalisz)
2. Grzegorski Jakub (Publiczne Przedszkole Chatka Puchatka Kalisz)
3. Goździewicz Wiktor (Publiczne Przedszkole Radość Kalisz)
4. Makowiecki Alex (Przedszkole Zielona Łączka)
5. Baszczyński Gabriel (Przedszkole Gołuchów)


Mistrzostwa Kalisza do lat 8 – dziewczynki:

1. Barwińska Ewa (KTS Kalisz)
2. Golińska Patrycja (Szkoła Szachowa SzachMistrz)
3. Hofman Amelia (KTS Kalisz)
4. Radlicka Marta (Szkoła Szachowa SzachMistrz)
5. Sukiennik Anna (Szkoła Szachowa SzachMistrz)


Mistrzostwa Kalisza do lat 8 – dziewczynki:

1. Wawrzyniak Karol (KTS Kalisz)
2. Wegner Michał (KTS Kalisz)
3. Jędraszek Paweł (KTS Kalisz)
4. Krzeszewski Mieszko (Szkoła Szachowa SzachMistrz)
5. Drobniewski Tomasz (KTS Kalisz)

Chciałbym podziękować za pomoc przy organizacji turnieju Magdalenie Kołodziejskiej-Skurniak oraz Marlenie Wawrzyniak. Bardzo smakowało nam ciasta i muffinki, które przygotowała dla wszystkich zebranych Justyna Pokrzywa.

Zawody sprawnie sędziowali sędziowie rundowi: Malwina Olenderek, Jędrzej Adamczewski oraz Daria Bieniek. Sędzią głównym był autor relacji: Maciej Sroczyński.

Serdecznie podziękowanie za mój urodzinowy prezent od sympatyków kaliskich szachów :)

Maciej Sroczyński
Maj 11, 2014, 20:01

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy