PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Zuzia zakończyła start w Mistrzostwach Polski Młodzików – Karpacz 2017 r.


zuzanna_jedrzejewska

Zuzanna Jędrzejewska reprezentantka Kaliskiej Kadry Młodzika KTS Kalisz zakończyła rywalizacje w Mistrzostwach Polski do lat 10 …

zuzia

Mistrzostwa Polski rozegrano w Karpaczu. Organizatorem zawodów był UKS El-Tur SP 3 Bogatynia na zlecenie PZSzach. Na temat organizacji i zakwaterowanie będę publikował osobny post.

Naszą jedyną reprezentantką była Zuzanna Jędrzejewska. Zuzia dobrze wystartowała od dwóch pewnych zwycięstw. Dzień podwójnej rundy to z reguły dzień niewytłumaczalnych błędów u juniorów. Niestety tak się stało również u naszej reprezentantki. Remis w porannej rundzie po ciężkim boju z Wiktorią Śmietańską (Polonia Wrocław) przyjęliśmy z ulgą. Popołudniowa runda i wysyp podstawianych pionków i figur w partii z Julią Dalemurą (MUKS Stoczek Białystok) musiał zakończyć się porażką.

Na szczęście Zuzia pozbierała się i kolejnego dnia szybko wygrała białym kolorem. W następnych rundach szczęście również dopisywało: uratowana partia z Aleksandrą Szewczuk (TMS Roszada Gliwice) i prezent od Nikoli Grzesik (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska), która w wygranej pozycji zaproponowała remis.

Przed ostatnią rundą wynik był 5,5/8 i miejsce 13. Remis nic nam nie dawał, jeżeli chcieliśmy wskoczyć do pierwszej „dziesiątki” to trzeba było wygrać z Basią Kowalczyk (KS Korona Kraków). Takie też było założenie na tą partie. Debiut nie poszedł po naszej myśli, ale w grze środkowej Zuzia grała bardzo aktywnie dzięki czemu zyskała piona. Niestety pasywna gra w końcówce zakończyła się porażką kaliskiej zawodniczki.

Ostatecznie Zuzia zajęła 17 miejsce i uzyskała swoją pierwszą normę na I kategorię. Plan minimum został wypełniony, apetyt rósł w miarę jedzenia i liczyłem jednak na lepszy wynik.

Opiekę trenerską sprawował Maciej Sroczyński. Na miejscu gry mocno kciuki za swoją córkę trzymała mama – Halina Jędrzejewska.

Zakwaterowanie i wyżywienie zawodniczki jest sfinansowane ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2017 rok. Koszt transportu finansowany ze środków własnych klubu KTS Kalisz.

zofia_roszkiewicz

Ogromne gratulacje dla Zosi Roszkiewicz (UMKS Na Pięterku Poznań), która przebojowym finiszem wywalczyła srebrny medal i start w Mistrzostwach Europy. Mistrzynią Polski została Magdalena Pawicka (Polonia Wrocław), która sensacyjnie przegrała pierwszą rundę i potrafiła wygrać osiem kolejnych partii z rzędu!

JanKlimkowski

W grupie chłopców słowa uznania dla Janka Klimkowskiego (UKS Smecz Konin) i trenera Kamila Szadkowskiego. Janek cały czas był w czołówce, otarł się o medal zajmując ostatecznie 4 miejsce. Wygrał Bartosz Fiszer (UKS SP 321 Warszawa – Bemowo).

karpacz

Miasto Karpacz był przyjemną odmianą dla Jastrzębiej Góry, w której rozgrywano trzy ostatnie Mistrzostwa Polski Młodzików. Liczne muzea (np.: klocków LEGO), trasy zjazdowe, szlaki turystyczne dawały młodym zawodnikom chwilę wytchnienia od stresujących partii.

swiatynia_wang

Świątynia Wang – Karpacz Górny

karkonoski_park_narodowy

sniezka
Człowiek uczy się przez całe życie. Śnieżka – jakoś się wdrapałem. Nie popełnijcie mojego błędu i wyposażcie się chociaż małe antypoślizgowe raki.

zuzia-jedrzejewska

Zuzia i LEGO szachy

Maciej Sroczyński
Marzec 5, 2017, 22:32

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy