PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Trenerzy

...


...

mgr inż Jakub Wojciechowski. Młody i ambitny instruktor szachowy w Szkole szachowej SzachMistrz. Posiada trzecią kategorię szachową. Szczególnie dobrze gra mu się w Poznaniu, gdzie wywalczył swoją kategorię szachową, a także zwyciężył w Ogólnopolskim Turnieju Szachowym. Gra w „królewską grę” od szkoły podstawowej. W młodości z powodzeniem rywalizował na szczeblu okręgowym i wojewódzkim. Na co dzień zajmuje się również szkoleniami z BHP.

PZSzach ProfilJędrzej Adamczewski – I++ kategoria szachowa (ELO max 1984). Instruktor szachowy w Szkole szachowej SzachMistrz. Zawodnik szachowy  KTS Kalisz. Wielokrotny finalista Mistrzostw Polski oraz reprezentant KTS Kalisz na Drużynowych Mistrzostwach Polski. Medalista Mistrzostw Polski Szkół Katolickich oraz Mistrzostw Polski Leśników. Od 2017 roku wiceprezes d.s organizacyjnych KTS Kalisz.

PZSzach Profil
FIDE Profil

  

malwina_olenderek
mgr Malwina Sroczyńska – II kategoria szachowa. Instruktorka szachowa w KTS Kalisz oraz w Szkole szachowej SzachMistrz. Zawodniczka szachowa  TTSz Tęcza Turek. Wielokrotna zwyciężczyni turniejów juniorek na terenie Wielkopolski. Organizatorka oraz sędzia licznych turniejów szachowych. Z wykształcenia jest nauczycielem chemii.

PZSzach ProfilKatarzyna_Jakubowska
mgr Katarzyna Jakubowska posiada II kategorię szachową. Instruktorka szachowa w Szkole szachowej SzachMistrz. Zawodniczka szachowa , wielokrotna medalistka Mistrzostw Kalisza oraz Mistrzostw Wielkopolski. Zwyciężczyni wielu turniejów szachowych w kategorii dziewcząt oraz finalistka Mistrzostw Polski Juniorek w szachach.

PZSzach Profilmgr Honorata Domagała . Nauczyciel  szachów w Szkole szachowej SzachMistrz. Przewodnik PTTK, członek Polskiego Związku Łowieckiego. Moje pasje to historia, kultura francuska, turystyka, taniec towarzyski. 

Nasi partnerzy