PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Trenerzy

mgr Maciej Sroczyńskiod grudnia 2015 r. mistrz FIDE (FM), w maju 2017 r. pierwsza norma na mistrza międzynarodowego (IM). Trener szachowy w KTS Kalisz oraz Szkole szachowej SzachMistrz, sędzia szachowy (klasa państwowa, nr licencji 15300018), zawodnik szachowy (ELO max 2318) KTS Kalisz oraz Gluck auf Rudersdorf (Niemcy – 2 Bundesliga). Prezes KTS Kalisz, założyciel Szkoły szachowej SzachMistrz w 2009 roku. Organizator wielu ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów szachowych. W 2016 roku wybrany do Kolegium Trenerów Polskiego Związku Szachowego.

Autor książek szachowych „Szachy” (wydawnictwo Dragon 2016), „Pierwszy krok do szachowego mistrzostwa”(SzachMistrz 2016), „Drugi krok do szachowego mistrzostwa” (SzachMistrz 2017). Publicysta, autor wielu artykułów szachowych do czasopisma „Mat” – oficjalnego czasopisma Polskiego Związku Szachowego.

7-krotny Mistrz Kalisza Seniorów, Akademicki Drużynowy Mistrz Polski (wraz z Politechniką Poznańską). Mistrz Polski Przedsiębiorców w szachach – DGCS OPEN 2015. Trener medalistów Mistrzostw Świata, Europy, Polski. Dwukrotnie był trenerem reprezentantów Polski z Kalisza podczas Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych (Fermo-Włochy 2009, Batumi-Gruzja 2014).

Maciej Sroczyński ukończone kursy i szkolenia


mgr Oskar Włodarczyk – Mistrz FIDE (MF), zawodnik szachowy (ELO max 2349) OTSz Ostrów Wielkopolski oraz Gluck auf Rudersdorf (Niemcy – 2 Bundesliga). Trener klubowyKTS Kalisz. Mistrz Polski Nauczycieli w 2009 roku, w 2008 i 2010 roku brązowy medalista. Na co dzień nauczyciel matematyki w technikum w Ostrowie Wielkopolskim.

Oskar Włodarczyk sukcesy


malwina_olenderek
mgr Malwina Sroczyńska – II kategoria szachowa. Instruktorka szachowa w KTS Kalisz oraz w Szkole szachowej SzachMistrz. Zawodniczka szachowa  TTSz Tęcza Turek. Wielokrotna zwyciężczyni turniejów juniorek na terenie Wielkopolski. Organizatorka oraz sędzia licznych turniejów szachowych. Z wykształcenia jest nauczycielem chemii.

PZSzach ProfilKatarzyna_Jakubowska
mgr Katarzyna Jakubowska posiada II kategorię szachową. Instruktorka szachowa w Szkole szachowej SzachMistrz. Zawodniczka szachowa , wielokrotna medalistka Mistrzostw Kalisza oraz Mistrzostw Wielkopolski. Zwyciężczyni wielu turniejów szachowych w kategorii dziewcząt oraz finalistka Mistrzostw Polski Juniorek w szachach.

PZSzach Profiljakub_wojciechowski
mgr inż Jakub Wojciechowski. Młody i ambitny instruktor szachowy w Szkole szachowej SzachMistrz. Posiada trzecią kategorię szachową. Szczególnie dobrze gra mu się w Poznaniu, gdzie wywalczył swoją kategorię szachową, a także zwyciężył w Ogólnopolskim Turnieju Szachowym. Gra w „królewską grę” od szkoły podstawowej. W młodości z powodzeniem rywalizował na szczeblu okręgowym i wojewódzkim. Na co dzień zajmuje się również szkoleniami z BHP.

PZSzach Profil 

ireneusz_pilas
mgr Ireneusz Pilas. Nauczyciel szachów w Szkole szachowej SzachMistrz. Na co dzień uczy historii w SP 2 Kalisz oraz SP 17 Kalisz. Miłośnik i entuzjasta szachów, nauczył i wychował gry w szachy setki uczniów w swojej szkole. Organizator turniejów szachowych i happeningów szachowych (m.in.: podczas Święta ulicy Niecałej w Kaliszu). 

Nasi partnerzy