Mistrzostwa w liczbach

0
0
0
Mistrzostwa Świata w szachach (inne kategorie) 1 2 3
Mistrzostwa Europy w szachach szybkich i błyskawicznych 1 0 2
Mistrzostwa Polski szachy klasyczne 0 2 0
Mistrzostwa Polski szachy szybkie 1 4 3
Mistrzostwa Polski szachy błyskawiczne 1 2 2
Mistrzostwa Polski (inne kategorie) 6 1 2
Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec 3 0 0
Międzynarodowe Mistrzostwa Czech 1 0 0
Mistrzostwa Polski do lat 6 / Puchar Polski do lat 8 1 0 3
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów 8 11 10
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 7 8 6
Mistrzostwa Wielkopolski szachy klasyczne 30 26 24
Mistrzostwa Wielkopolski szachy szybkie 10 8 6
Mistrzostwa Wielkopolski szachy błyskawiczne 11 6 2
Mistrzostwa Wielkopolski Przedszkolaków 3 4 1
Mistrzostwa Wielkopolski do lat 7 2 5 2
III Wielkopolska Liga Juniorów 4 5 1
IV Wielkopolska Liga Juniorów 3 5 3
IV Wielkopolska Liga Seniorów 2 1 0
II liga Drużynowe Mistrzostwa Polski 1 0 0
Mistrzostwa Unii Europejskiej 1 1 1

Sukcesy szachistów KTS Kalisz

Szkoła szachowa SzachMistrz prowadzi szkolenia szachowe dla szachistów początkujących. Klub szachowy KTS Kalisz szkoli zawodników zaawansowanych, rywalizujących na arenie mistrzostw Polski i turniejów międzynarodowych. W pracy z juniorami odnieśliśmy wiele sukcesów. Dumni jesteśmy z zawodników, którzy zdobywali medale na wszystkich szczeblach rywalizacji: Mistrzostw Kalisza, Wielkopolski, Polski, Europy oraz Świata. Sześciu zawodników dostąpiło zaszczytu bycia reprezentantem Polski w Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych: Maciej Adamczewski i Filip Janiszewski (Fermo, Włochy 2009), Szymon Skurniak i Tymon Ochędzan (Batumi, Gruzja 2014), Ewa Barwińska, Tymon Ochędzan oraz Oskar Dixa (Bratysława 2019)

Drużyna KTS Kalisz

rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Polski – II liga juniorów
Rok Miejscowość Zawodnik Miejsce
2020 Ustroń O.Dixa, M.Grzegorski, P.Jędraszek, E.Barwińska, W.Wawrzyniak, Z.Jędrzejewska 6 miejsce
2019 Ustroń S.Skurniak, O.Dixa, T.Ochędzan, P.Jędraszek, W.Wawrzyniak, E.Barwińska 5 miejsce
2018 Kudowa Zdrój F.Janiszewski, O.Dixa, T.Ochędzan, S.Skurniak, W.Wawrzyniak, E.Barwińska 4 miejsce
2017 Szczyrk M.Adamczewski, F.Janiszewski, T.Ochędzan, O.Dixa, A.Kubasik, W.Wawrzyniak 1 miejsce
2016 Iwonicz M.Adamczewski, F.Janiszewski, S.Skurniak, T.Ochędzan, W.Wawrzyniak, E.Barwińska 4 miejsce
2014 Szczyrk P.Ziąbek, T.Bażant, F.Janiszewski, O.Dixa, S.Skurniak, A.Gudełajtis, W.Wawrzyniak 19 miejsce
2013 Szczyrk J.Adamczewski, P.Ziąbek, M.Adamczewski, F.Janiszewski, O.Dixa, A.Sokołowska, J.Dixa 6 miejsce
2012 Borowice J.Adamczewski, P.Majas, M.Adamczewski, F.Janiszewski, A.Sokołowska, J.Dixa 19 miejsce
2011 Darłówek J.Adamczewski, P.Majas, M.Adamczewski, F.Janiszewski, M.Jarecka, J.Dixa 7 miejsce
2009 Łuków J.Adamczewski, B.Śmieszniak, M.Adamczewski, P.Majas, A.Gadzinowska, A.Sokołowska 27 miejsce
2008 Sielpia M.Adamczewski, B.Śmieszniak, J.Adamczewski, P.Majas, A.Depta, A.Sokołowska 5 miejsce

Zawodnicy KTS Kalisz

najlepsze wyniki na Mistrzostwach Polski (oraz inne) – szachy klasyczne
Rok Miejscowość Uczeń Miejsce
2020 Szklarska Poręba - Mistrzostwa Polski do lat 16 Weronika Wawrzyniak (KTS Kalisz) 9 miejsce
2020 Ustroń - Mistrzostwa Polski do lat 10 Gabriela Zawadzka (KTS Kalisz) 7 miejsce
2019 Poronin – Mistrzostwa Polski do lat 8 Filip Ochędzan (KTS Kalisz) 3 miejsce
2019 Mistrzostwa Polski do lat 14 Ewa Barwińska (KTS Kalisz) 2 miejsce
2019 Mistrzostwa Polski do lat 16 Szymon Skurniak (KTS Kalisz) 5 miejsce
2017 Poronin – Mistrzostwa Polski do lat 6 Filip Ochędzan (KTS Kalisz) 3 miejsce
2017 Drzonków – Mistrzostwa Polski do lat 12 Ewa Barwińska(KTS Kalisz) 9 miejsce
2017 Ustroń – Mistrzostwa Polski do lat 18 Maciej Adamczewski (KTS Kalisz) 12 miejsce
2016 Jastrzębia Góra – Mistrzostwa Polski do lat 12 Ewa Barwińska (KTS Kalisz) 7 miejsce
2015 Suwałki – Mistrzostwa Polski do lat 12 Szymon Skurniak (KTS Kalisz) 14 miejsce
2015 Jastrzębia Góra – Mistrzostwa Polski do lat 10 Tymon Ochędzan (KTS Kalisz) 15 miejsce
2015 Jastrzębia Góra – Mistrzostwa Polski do lat 10 Ewa Barwińska (KTS Kalisz) 10 miejsce
2014 Batumi (Gruzja) – Mistrzostwa Europy do lat 10 Tymon Ochędzan (KTS Kalisz) 67 miejsce
2014 Batumi (Gruzja) – Mistrzostwa Europy do lat 10 Szymon Skurniak (KTS Kalisz) 93 miejsce
2014 Jastrzębia Góra – Mistrzostwa Polski do lat 10 Szymon Skurniak (KTS Kalisz) 6 miejsce
2014 Jastrzębia Góra – Mistrzostwa Polski do lat 10 Weronika Wawrzyniak (KTS Kalisz) 10 miejsce
2014 Jastrzębia Góra – Mistrzostwa Polski do lat 10 Tymon Ochędzan (KTS Kalisz) 11 miejsce
2013 Sebnitz – Mistrzostwa Niemiec do lat 8 Tymon Ochędzan (KTSz-W Kalisz) 1 miejsce
2011 Mielno – Mistrzostwa Polski do lat 10 Joanna Dixa (KTSz-W Kalisz) 10 miejsce
2011 Mielno – Mistrzostwa Polski do lat 12 Maciej Adamczewski (KTSz-W Kalisz) 14 miejsce
2010 Wisła – Mistrzostwa Polski do lat 12 Anna Sokołowska (KTSz-W Kalisz) 22 miejsce
2009 Fermo (Włochy) – Mistrzostwa Europy do lat 10 Maciej Adamczewski (KTSz-W Kalisz) 44 miejsce
2009 Fermo (Włochy) – Mistrzostwa Europy do lat 10 Filip Janiszewski (KTSz-W Kalisz) 66 miejsce
2009 Łeba – Mistrzostwa Polski do lat 10 Maciej Adamczewski (KTSz-W Kalisz) 2 miejsce
2009 Łeba – Mistrzostwa Polski do lat 10 Filip Janiszewski (KTSz-W Kalisz) 4 miejsce
2008 Sebnitz – Mistrzostwa Niemiec do lat 8 Filip Janiszewski (KTSz-W Kalisz) 1 miejsce
2008 Ustroń – Mistrzostwa Polski do lat 10 Anna Sokołowska (KTSz-W Kalisz) 11 miejsce
2008 Ustroń – Mistrzostwa Polski do lat 10 Maciej Adamczewski (KTSz-W Kalisz) 17 miejsce
2007 Sebnitz – Mistrzostwa Niemiec do lat 8 Maciej Adamczewski (KTSz-W Kalisz) 1 miejsce (kat. chłopców)
2007 Turawa – Mistrzostwa Polski do lat 14 Anna Gadzinowska (KTSz-W Kalisz) 11 miejsce
2006 Kołobrzeg – Mistrzostwa Polski do lat 12 Anna Gadzinowska (KTSz-W Kalisz) 9 miejsce

Zawodnicy KTS Kalisz

najlepsze wyniki na Mistrzostwach Polski (oraz inne) – szachy szybkie i błyskawiczne
Rok Miejscowość Zawodnik Miejsce
2020 Wrocław - Mistrzostwa Polski w szachach szybkich D14 Ewa Barwińska 4 miejsce
2020 Wrocław - Mistrzostwa Polski w szachach szybkich C8 Miłosz Jędraszek 10 miejsce
2020 Wrocław - Mistrzostwa Polski w szachach szybkich D8 Helena Pisula 9 miejsce
2020 Wrocław - Mistrzostwa Polski w szachach szybkich D10 Anna Jeziorska 9 miejsce
2020 Wrocław - Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych D14 Ewa Barwińska 2 miejsce
2020 Wrocław - Mistrzostwa Polski w szachach szybkich C14 Paweł Jędraszek 10 miejsce
2019 Rzeszów - Mistrzostwa Polski w szachach szybkich C8 Filip Ochędzan 10 miejsce
2019 Rzeszów - Mistrzostwa Polski w szachach szybkich D14 Ewa Barwińska 9 miejsce
2019 Rzeszów - Mistrzostwa Polski w szachach szybkich C16 Szymon Skurniak 9 miejsce
2019 Rzeszów - Mistrzostwa Polski w szachach szybkich C14 Tymon Ochędzan 6 miejsce
2018 Wrocław - Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych D14 Weronika Wawrzyniak 7 miejsce
2018 Wrocław - Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych D8 Gabriela Zawadzka 4 miejsce
2018 Wrocław - Mistrzostwa Polski w szachach szybkich C8 Filip Ochędzan 9 miejsce
2018 Wrocław - Mistrzostwa Polski w szachach szybkich C14 Szymon Skurniak 6 miejsce
2018 Wrocław - Mistrzostwa Polski w szachach szybkich C14 Tymon Ochędzan 4 miejsce
2018 Wrocław - Mistrzostwa Polski w szachach szybkich D12 Ewa Barwińska 4 miejsce
2017 Wrocław – Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych C18 Maciej Adamczewski 7 miejsce
2017 Wrocław – Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych C12 Tymon Ochędzan 7 miejsce
2017 Wrocław – Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych D12 Ewa Barwińska 8 miejsce
2017 Wrocław – Mistrzostwa Polski w szachach szybkich C18 Maciej Adamczewski 8 miejsce
2017 Wrocław – Mistrzostwa Polski w szachach szybkich D12 Ewa Barwińska 11 miejsce
2016 Koszalin – Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych C10 Paweł Jędraszek 7 miejsce
2016 Koszalin – Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych D10 Ewa Barwińska 3 miejsce
2016 Koszalin – Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych D10 Zuzanna Jędrzejewska 7 miejsce
2016 Koszalin – Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych C12 Szymon Skurniak 5 miejsce
2016 Koszalin – Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych D12 Weronika Wawrzyniak 13 miejsce
2016 Koszalin – Mistrzostwa Polski w szachach szybkich D10 Ewa Barwińska 7 miejsce
2016 Koszalin – Mistrzostwa Polski w szachach szybkich D12 Weronika Wawrzyniak 9 miejsce
2016 Koszalin – Mistrzostwa Polski w szachach szybkich C16 Filip Janiszewski 9 miejsce
2015 Katowice – Mistrzostwa Polski w szachach szybkich D10 Zuzanna Jędrzejewska 10 miejsce
2015 Katowice – Mistrzostwa Polski w szachach szybkich C10 Tymon Ochędzan 3 miejsce
2015 Katowice – Mistrzostwa Polski w szachach szybkich C10 Paweł Jędraszek 14 miejsce
2015 Katowice – Mistrzostwa Polski w szachach szybkich C12 Szymon Skurniak 6 miejsce
2015 Katowice – Mistrzostwa Polski w szachach szybkich C16 Maciej Adamczewski 5 miejsce
2015 Katowice – Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych C10 Tymon Ochędzan 13 miejsce
2015 Katowice – Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych C12 Szymon Skurniak 11 miejsce
2015 Katowice – Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych C16 Maciej Adamczewski 12 miejsce
2015 Katowice – Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych D10 Zuzanna Jędrzejewska 3 miejsce
2015 Katowice – Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych D10 Zuzanna Jędrzejewska 10 miejsce
2014 Wrocław – Mistrzostwa Europy w szachach błyskawicznych C10 Szymon Skurniak 3 miejsce
2014 Wrocław – Mistrzostwa Polski do lat 10 – szachy błyskawiczne Weronika Wawrzyniak 8 miejsce
2014 Wrocław – Mistrzostwa Polski do lat 10 – szachy błyskawiczne Szymon Skurniak 9 miejsce
2014 Wrocław – Mistrzostwa Polski do lat 14 – szachy błyskawiczne Filip Janiszewski 12 miejsce
2014 Wrocław – Mistrzostwa Polski do lat 8 – szachy błyskawiczne Karol Wawrzyniak 11 miejsce
2014 Wrocław – Mistrzostwa Polski do lat 18 – szachy błyskawiczne Patryk Ziąbek 15 miejsce
2014 Wrocław – Mistrzostwa Polski do lat 8 – szachy szybkie P15 Paweł Jędraszek 6 miejsce
2014 Wrocław – Mistrzostwa Polski do lat 10 – szachy szybkie P15 Weronika Wawrzyniak 10 miejsce
2014 Wrocław – Mistrzostwa Polski do lat 10 – szachy szybkie P15 Szymon Skurniak 8 miejsce
2013 Olsztyn – Mistrzostwa Polski do lat 14 – szachy szybkie P15 Maciej Adamczewski 1 miejsce
2013 Olsztyn – Mistrzostwa Polski do lat 10 – szachy szybkie P15 Oskar Dixa 8 miejsce
2013 Olsztyn – Mistrzostwa Polski do lat 14 – szachy szybkie P15 Maciej Adamczewski 5 miejsce
2013 Olsztyn – Mistrzostwa Polski do lat 8 – szachy szybkie P15 Tymon Ochędzan 11 miejsce
2012 Szczyrk – Mistrzostwa Polski Przedszkolaków Filip Rosiński 6 miejsce
2012 Warszawa – Mistrzostwa Polski do lat 14 – szachy szybkie P15 Anna Sokołowska 7 miejsce
2011 Warszawa – Mistrzostwa Polski do lat 12 – szachy szybkie P15 Maciej Adamczewski 1 miejsce
2010 Warszawa – Mistrzostwa Europy grupa C10 – szachy szybkie Filip Janiszewski 10 miejsce
2010 Warszawa – Mistrzostwa Europy grupa C12 – szachy błyskawiczne Maciej Adamczewski 1 miejsce
2010 Mistrzostwa Polski do lat 12 – szachy błyskawiczne P5 Maciej Adamczewski 4 miejsce
2010 Mistrzostwa Polski do lat 10 – szachy błyskawiczne P5 Filip Janiszewski 13 miejsce
2010 Mistrzostwa Polski do lat 12 – szachy szybkie P15 Maciej Adamczewski 5 miejsce
2010 Mistrzostwa Polski do lat 10 – szachy szybkie P30 Filip Janiszewski 6 miejsce
2010 Mistrzostwa Polski do lat 12 – szachy szybkie P30 Anna Sokołowska 7 miejsce
2010 Mistrzostwa Polski do lat 12 – szachy szybkie P30 Anna Sokołowska 7 miejsce
2009 Mistrzostwa Polski do lat 10 – szachy błyskawiczne P5 Maciej Adamczewski 7 miejsce
2009 Mistrzostwa Polski do lat 10 – szachy szybkie P15 Maciej Adamczewski 1 miejsce
2009 Mistrzostwa Polski do lat 10 – szachy szybkie P30 Maciej Adamczewski 2 miejsce
2009 Rybnik – Puchar Polski Młodzików do lat 9 – szachy szybkie P15 Maciej Adamczewski 4 miejsce
2008 Mistrzostwa Polski do lat 10 – szachy błyskawiczne P5 Anna Sokołowska 5 miejsce
2008 Mistrzostwa Polski do lat 10 – szachy szybkie P15 Maciej Adamczewski 3 miejsce
2008 Mistrzostwa Polski do lat 8 – szachy szybkie P15 Filip Janiszewski 2 miejsce
2008 Mistrzostwa Polski do lat 10 – szachy szybkie P15 Anna Sokołowska 10 miejsce
2008 Mistrzostwa Polski do lat 12 – szachy szybkie P30 Jędrzej Adamczewski 11 miejsce
2008 Mistrzostwa Polski do lat 10 – szachy szybkie P30 Maciej Adamczewski 10 miejsce
2008 Mistrzostwa Polski do lat 8 – szachy szybkie P30 Filip Janiszewski 2 miejsce
2008 Karpacz – Puchar Polski Młodzików do lat 8 – szachy szybkie P30 Filip Janiszewski 2 miejsce
2007 Mistrzostwa Polski do lat 8 – szachy błyskawiczne P5 Maciej Adamczewski 2 miejsce
2007 Frydek Mistek – Mistrzostwa Czech do lat 8 Maciej Adamczewski 1 miejsce
2007 Mistrzostwa Polski do lat 8 – szachy szybkie P15 Maciej Adamczewski 2 miejsce
2007 Mistrzostwa Polski do lat 8 – szachy szybkie P30 Maciej Adamczewski 12 miejsce
2007 Mistrzostwa Polski do lat 10 – szachy szybkie P30 Anna Sokołowska 11 miejsce
2007 Puchar Polski – szachy szybkie P30 Maciej Adamczewski 4 miejsce
2006 Mistrzostwa Polski do lat 12 – szachy szybkie P30 Anna Gadzinowska 5 miejsce
2006 Mistrzostwa Polski do lat 8 – szachy szybkie P30 Anna Sokołowska 2 miejsce
2005 Mistrzostwa Polski do lat 6 – szachy szybkie P15 Maciej Adamczewski 4 miejsce
2005 Mistrzostwa Polski do lat 8 – szachy szybkie P15 Anna Sokołowska 9 miejsce
2005 Mistrzostwa Polski do lat 12 – szachy szybkie P15 Anna Gadzinowska 7 miejsce
2004 Mistrzostwa Polski do lat 6 Maciej Adamczewski 6 miejsce