Nasza misja

Misją Szkoły szachowej SzachMistrz jest nauka logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy: dzieci, młodzież i dorosłych. Nasi młodzi SzachMistrzowie rozpoczynają swoją przygodę z „królewską grą” już w wieku czterech lat. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. Wzbudzamy również sportowe emocje organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Nauka gry w szachy ma przełożenie na doskonałe wyniki w nauce, dlatego nasi szachiści to również laureaci wielu konkursów i olimpiad szkolnych. Szachy to wspaniała rozrywka intelektualna dla dzieci i dorosłych!

Dlaczego szachy?

„Szachy posiadają rzadko spotykaną właściwość: dzieci je lubią, pomimo że szachy są dla nich dobre!”

Szachy to najbardziej popularna gra planszowa na świecie. W szachy grają kilkuletnie dzieci, grają dorośli, grają całe rodziny. „Królewska gra” rozwija umysł dziecka i stymuluje mózg do aktywnego działania. Zaczynamy od zabawy, „szachowe wojska” stoją na przeciwko siebie. Dzieci zbijają kolejne figurki, co sprawia im niesamowitą frajdę. Każda kolejna gra jest coraz bardziej logiczna, dzieci zaczynają lepiej planować, coraz skuteczniej osiągają cel, jakim jest złapanie króla przeciwnika. Dobrze się przy tym bawią!

Taki rodzaj intelektualnej aktywności pozytywnie wpływa nie tylko na rozwój umysłowy, ale także osobowościowy. Z uwagi na to, że młodzi szachiści muszą przestrzegać pewnych reguł i zasad, uczą się tym samym dyscypliny i systematyczności. Ćwiczą swoją pamięć, wyobraźnie przestrzenną, rozwijają zdolność koncentracji. W szachach nie zawsze dziecko wygrywa, dlatego uczy się trudnej sztuki przegrywania, tolerancji oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

Kiedy zacząć grać w szachy?

Im szybciej dziecko nauczy się grać w szachy tym lepiej. Zasady gry w szachy można poznać w krótkim czasie, a korzyści jakie wynikają z treningu gry w szachy są długotrwałe. Dlatego obecnie nauka gry w szachy dla dzieci wprowadzana jest w wieku przedszkolnym. 

Ważna jest systematyczność treningu, konsekwencja i nie przejmowanie się małymi porażkami.  Na naukę gry w szachy nigdy nie jest za późno, to jeden z nielicznych sportów, który można uprawiać przez całe życie.

Dlaczego my?

Wyróżnia nas doświadczona kadra trenerów. Szachy to jednak nie tylko rywalizacja, ale również wysiłek intelektualny, który będzie procentował w przyszłości. W bajkowy i prosty sposób sposób wytłumaczymy jak grać w szachy, żeby wygrywać i dobrze się przy tym bawić. Cieszymy się z każdego małego sukcesu naszego podopiecznego. Z przyjemnością widzimy jak nasi uczniowie w późniejszych latach dobrze radzą sobie w szkole średniej, na studiach i osiągają swoje cele w życiu.

Ucz się od najlepszych!

Jesteśmy sprawdzoną Szkołą szachową, który od ponad dekady odkrywa szachowe talenty w szkołach i przedszkolach. Po kilku latach nauki zdobywali medale mistrzostw Polski, Europy i Świata. Korzystając z naszego bogatego doświadczenia wydaliśmy zbiór książek szachowych, które pomagają dojść do szachowego mistrzostwa. Prowadzimy kanał na YouTube, na którym znajdziesz wiele materiałów szkoleniowych, które przydadzą Ci się w szachowej edukacji.