Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Zapytaj SzachMistrza – materiały szkoleniowe na YouTube

zapytaj_szachmistrza373

Moje nagrania kieruję do szachistów, rodziców, sędziów i organizatorów szachowych. Jeżeli chciałbyś skorzystać z mojego doświadczenia szachowego napisz do mnie maciej@szachmistrz.plformularz. Zadaj mi szachowe pytanie, które Cię nurtuje. Jeżeli będę się czuł na siłach i będę wiedział jak na to pytanie odpowiedzieć, to z chęcią nagram dla ciebie materiał szkoleniowy. Po prostu “Zapytaj SzachMistrza”. Życzę Ci powodzenia w drodzę do szachowego mistrzostwa.

6# Zapytaj SzachMistrza. Jak zamatować gońcem i skoczkiem?

5# Zapytaj SzachMistrza. Jak zamatować dwoma gońcami?

4# Zapytaj SzachMistrza. Wybór najlepszego zegara szachowego. Jaki zegar szachowy kupić? TEST 10 zegarów.

3# Zapytaj SzachMistrza. Jak zamatować wieżą i królem?

2# Zapytaj SzachMistrza. Jak zamatować hetmanem i królem oraz ciężkimi figurami?

1# Zapytaj SzachMistrza. Jaki jest najlepszy debiut szachowy?

Zapytaj SzachMistrza – prolog. Co dały mi szachy w moim życiu?

——————

17 matów w dwóch ruchach, które musi znać każdy szachista

50 matów w jednym ruchu, które musi znać każdy szachista

Jak to jest być instruktorem szachowym? Opowiada Jakub Wojciechowski (Szkoła szachowa SzachMistrz)

Grali w szachy przez 50 godzin! Polacy biją rekord Guinessa

Nasi partnerzy