6 medali! znakomity występ szachistów KTS-W Kalisz na Mistrzostwach Wielkopolski.

Znakomicie spisali się szachiści KTS-w Kalisz na Mistrzostwach Wielkopolski w szachach szybkich w Kostrzynie. Reprezentowało nas 10 zawodników. Zdobyliśmy 6 medali i kilka miejsc w pierwszej dziesiątce.

W grupie do lat 10 drugie miejsce zajęła Weronika Wawrzyniak. Zwyciężyła Anna Roszkiewicz (UMKS Na Pięterku Poznań). W grupie chłopców do lat 10 przez cały turniej prowadził Szymon Skurniak. W ostatniej rundzie nie sprostał jednak koledze klubowemu Oskarowi Dixa. Tym samym Szymon został wicemistrzem Wielkopolski, a Oskar zajął 4 miejsce. W pierwszej dziesiątce byli jeszcze Bartosz Matuszewski (8 miejsce) i Krzysztof Jarczewski (9 miejsce). Karolek Wawrzyniak zajął 21 miejsce. Zwyciężył Mateusz Janicki (KSz Lech WSUS Poznań). W grupie do lat 14 bezkonkurencyjny był Maciej Adamczewski wygrywając grupę z wynikiem 8,5/9. Komplet medali zdobyliśmy w najstarszej grupie do lat 18. Wygrał Piotr Majas przed Jędrzejem Adamczewskim i Tomaszem Bażantem. Gratulacje!