Graliśmy turniej szachowy w Galerii Tęcza Kalisz

Ponownie było bardzo szachowo w Galerii Tęcza Kalisz. Pomimo wyjazdu sporej części zawodników KTS Kalisz na szkolne finały Mistrzostw Polski, w Galerii Tęcza mieliśmy bardzo dobrą frekwencje. W III turnieju szachowym w Galerii Tęcza – zagrało 47 szachistów z klubu szachowego KTS Kalisz oraz Szkoły szachowej SzachMistrz.

Wszyscy zawodnicy grali w jednej grupie, z oddzielną klasyfikacją do lat 9 i 12. Wygrał 11 letni Oskar Dixa, który triumfował również w pierwszym turnieju rozgrywanym w Galerii Tęcza. Drugie miejsce zajął 10 letni Szymon Skurniak, a trzecie 11 letni Krzysztof Markiewicz.

W klasyfikacji do lat 9 wygrał Karol Wawrzyniak, przed Wojciechem Tarczyńskim i Krzysztofem Jarczewskim. Najlepszymi dziewczynkami do lat 9 były: Ewa Barwińska, Zuzanna Jędrzejewska oraz Nelly Grala.

Organizatorem zawodów była Szkoła szachowa SzachMistrz oraz Galeria Tęcza Kalisz. Zawody sponsorowali: Galeria Tęcza Kalisz, sklep dla dzieci Smyk, sklep spożywczy Społem, restauracja Bruschetta.

Zawody sędziowali: Malwina Olenderek, Adam Wojcieszak oraz Maciej Sroczyński. Przy organizacji zawodów pomogli również rodzice zawodników KTS Kalisz.

Kolejne turnieje jakie ns czekają to Dzień Dziecka w Nowych Skalmierzycach oraz Ogólnopolski Turniej Szachowy Calisia.