Jędrzej i Maciej Adamczewski wywalczyli złoto i srebro Mistrzostw Polski Leśników 2013

Łagów był miejscem rozgrywania XXI Mistrzostw Polski Leśników. W turnieju startowali pracownicy PGL Lasy Państwowe, Parków Narodowych, Instytutu Badawczego Leśnictwa, Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, pracownicy naukowi i studenci wydziałów leśnych wyższych uczelni, nauczyciele i uczniowie szkół leśnych. W trybie nadzwyczajnym do zawodów zostali dopuszczeni Jędrzej i Maciej Adamczewscy (szachiści KTS-W Kalisz), których ojciec Jerzy Adamczewski jest pracownikiem Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. W 2012 roku to właśnie Gołuchów gościł szachistów-leśników podczas XX jubileuszowych Mistrzostw Polski Leśników.

Już rok temu była szansa na mistrzostwo,  Jędrzej i Maciej stanęli na drugim i trzecim stopniu podium, których „rzutem na taśmę wyprzedził” Dariusz Rymaszewski. W tegorocznej edycji Rymaszewski nie startował. Chłopcy wykorzystali ten fakt i zdominowali rozgrywki 2013 zajmując pierwsze i drugie miejsce. Złoty medal wywalczył Jędrzej Adamczewski zdobywając 9,5 z 11 punktów i nie przegrywając żadnej partii. Drugi był Maciej Adamczewski z wynikiem 9/11, a trzeci Węgier Nandor Papp. Gratulacje!

W dodatkowym otwartym turnieju błyskawicznym zwyciężył Paweł Piotrowski, przed Jędrzejem Adamczewskim i Mariuszem Mończakiem.