Najlepsi w Wielkopolsce! 6 medali zawodników KTS Kalisz na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Młodzików

Szachiści KTS Kalisz znakomicie spisali się na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Młodzików w szachach, które rozegrane zostały w Sypniewie. Zdobyliśmy najwięcej medali ze wszystkich klubów szachowych w Wielkopolsce. Złote medale wywalczyliśmy w czterech grupach wiekowych: Gabriela Zawadzka D9, Zuzanna Jędrzejewska D13, Paweł Jędraszek C13, Weronika Wawrzyniak D15. Srebrny medal zdobył Oskar Dixa C17, brąz dla Diany Franek D15. Dodatkowo na nagrodzonych miejscach byli: Piotr Sibila C9 – VI miejsce, Ewa Barwińska C17 – V miejsce (Ewa zagrała z wyższej grupie wiekowej i to razem z chłopcami) oraz Michał Grzegorski VI miejsce C17.

Awanse do Mistrzostw Międzywojewódzkich Juniorów i Młodzików uzyskali również: Anna Jeziorska, Emilia Jeziorska, Antonina Skorupa i Piotr Sibila. Wyższe kategorie zdobyli: Ewa Barwińska – norma kandydata na mistrza, Diana Franek – I kategoria szachowa i Gustaw Piotrowski III kategoria szachowa.

Zawody odbyły się w Sypniewie, wyjazd szachistów KTS Kalisz dofinansowany był ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2019 rok.