Paweł i Ola z superpucharami w Ostrowie Wielkopolskim

pawel_piekielny_ola kubasik_szachy_ostrow

Turniej o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego był bardzo udany dla zawodników KTS Kalisz oraz Szkoły Szachowej SzachMistrz. Przywieźliśmy wiele trofeów …

W IX Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego wystartowało 68 zawodników. Szachiści rywalizowali w trzech grupach wiekowych: do lat 7, do lat 10 i do lat 13. Organizatorem zawodów było Centrum Szachowe Skoczek Pawła Dudzińskiego. Zawody sędziowali Henryk Doba, Paweł Dudziński oraz Damian Sienkiewicz.

marcin_pyrek_szachy_ostrow

W grupie do lat 7 zwyciężył Marcin Pyrek (Szkoła szachowa SzachMistrz). Najlepszą dziewczynką i zdobywczynią drugiego miejsca w klasyfikacji ogólnej okazała się Wiktoria Dudzińska (OTSz Ostrów Wlkp.). W klasyfikacji ogólnej czwarte miejsce zajął Maksymilian Gładysz, a szóste Michał Drobniewski (oboje Szkoła szachowa SzachMistrz). Trzecie miejsce wśród dziewczynek wywalczyła Antonina Skorupa (SzachMistrz).

ewa_barwinska_szachy_ostrow

W grupie do lat 10 z kompletem punktów wygrał Samuel Kątny (MUKS Wieża Kórnik), druga w klasyfikacji ogólnej oraz pierwszą dziewczynką Ewa Barwińska (KTS Kalisz). Z KTS Kalisz wysokie miejsca zajęli również: Zuzanna Jędrzejewska, Tomasz Drobniewski, Bartosz Podębski, Maciej Kozłowski. Piąte miejsce wśród dziewczynek zajęła Zosia Filar , a szósta była Zuzanna Solarek (obie KTS Kalisz).

W grupie do lat 13 zwyciężył Paweł Piekielny, przed Dorianem Gralą (oboje KTS Kalisz) i Krzysztofem Markiewiczem (KSz Orły Pleszew). W klasyfikacji dziewcząt wygrała Aleksandra Kubasik (KTS Kalisz) przed Gabrysią Pieczewską i Patrycją Kowalewską (obie OTSz Ostrów Wlkp.).

IX_OTSz_-_superpuchar

W tradycyjnym meczu o Superpuchary Ministra RP Andrzeja Dery zagrali najlepsi zawodnicy z grupy do lat 10 i 13. Młodsi zawodnicy mieli przewagę czasową 5 minut do 2,5 minuty. Aleksandra Kubasik pokonała Ewę Barwińską (obie KTS Kalisz), a Paweł Piekielny (KTS Kalisz) wygrał z Samuelem Kątnym (MUKS Wieża Kórnicka). Gratulacje!