Rewelacyjnie w Ostrowie Wielkopolskim. 5 medali kaliszan na Mistrzostwach Wielkopolski do lat 7

Znakomicie spisali się szachiści KTS-W Kalisz oraz Szkoły szachowej SzachMistrz na Mistrzostwach Wielkopolskich do lat 7. Zdobyliśmy całe podium wśród dziewczynek oraz dwa medale w kategorii chłopców. Zawody odbyły się w Ostrowie Wielkopolskim organizatorem był OTSz Ostrów Wielkopolski, Wielkopolski Związek Szachowy, Centrum Szachowe Skoczek oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Wystartowało 47 chłopców i 29 dziewczynek. Zawody rozegrano w osobnych grupach, 9 rund po 10 minut.

W grupie dziewczynek wygrała Zuzanna Jędrzejewska (KTS-W Kalisz), przed Ewą Barwińską i Amelią Hofman (obie Szkoła szachowa SzachMistrz). Tuż za podium znalazła się kolejna nasza zawodniczka Nelly Grala (KTS-W Kalisz). W grupie chłopców wygrał Jan Wojdak (Raszyn Poznań). Drugie miejsce zajął Karol Wawrzyniak (KTS-W Kalisz), trzeci był Paweł Jędraszek (KTS-W Kalisz).

Wyniki należy uznać za rewelacyjne. Jestem bardzo zadowolony z postawy utalentowanych zawodników KTS-W Kalisz i Szkoły szachowej SzachMistrz. Widać, że okres przygotowawczy do zawodów był dobrze wykorzystany. W tym miejscu dziękuję rodzicom i zawodnikom za aktywny udział w zajęciach i turniejach dodatkowych. Duże słowa uznania należą się również Malwinie Olenderek, która w ostatnim miesiącu prowadziła w Kaliszu zajęcia z naszymi 6 i 7 latkami.

Wyniki wszystkich naszych zawodników w dalszej części newsa.