SP 17 Kalisz najlepszą szachową szkołą podstawową w Wielkopolsce!

sp_17_kalisz

Szachiści ze szkoły Podstawowej nr 17 pewnie zwyciężyli w Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W zawodach wzięło udział 49 szkół. Kaliska siedemnastka okazała się bezkonkurencyjna i wygrała wszystkie pojedynki. Blisko podium na 5 miejscu zawody ukończyli szachiści z SP 14 Kalisz. Trzy najlepszy drużyny uzyskały kwalifikacje do drużynowych finałów Mistrzostw Polski. Zwycięski skład SP 17 Kalisz: Tymon Ochędzan, Weronika Wawrzyniak, Karol Wawrzyniak i Ewa Barwińska. Wszyscy zawodnicy wygranej drużyny są członkami Kaliskiej Szachowej Kadry Juniora i Młodzika KTS Kalisz. Gratulacje!

W wielkopolskiej Gimnazjadzie w miejscowości Skoki zwyciężyło Gimnazjum ze Zbąszynia, 20 miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 1 w Kaliszu, a 27 miejsce Gimnazjum nr 9 w Kaliszu.

Licealiadę również rozegrano w Zbąszyniu. Bezkonkurencyjni byli uczniowie I LO w Lesznie. 7 miejsce zajęli szachiści II LO w Kaliszu