Sukcesy w Koninie i Trzciance

Bardzo udana była sobota dla naszych KTS-W Kalisz. W IX Jesiennym Turnieju Szachowym w Koninie wygraliśmy trzy klasyfikacje. Karol Wawrzyniak i Zuzanna Jędrzejewska byli najlepsi w kategorii do lat 7. Weronika Wawrzyniak wygrała grupę do lat 10 w kategorii dziewczynek, wyprzedził ją tylko Denis Stolarski (UKS Smecz Konin). Równie udanie zagrał Tomek Bażant w grupie do lat 16, który zajął III miejsce. Najlepszym okazał się Piotr Śnihur (UKS Smecz Konin).

Na turnieju szachowym o Puchar SMLW w Trzciance zagrali zawodnicy kadry Wielkopolski, którzy wracali z obozu w Wałczu. Zawody wygrał faworyt IM Tomasz Warakomski (Akademia Szachowa Gliwice). Warto zwrócić uwagę na świetny wynik 11 letniego Mikołaja Nowaka, który w stawce OPEN zajął 3 miejsce. My też cieszymy się z bardzo dobrego występu 9 – letniego Szymona Skurniaka, który zajął 13 miejsce w całym turnieju, a trzecie wśród juniorów.