Szymon czwarty, Tymon siódmy, wygrał arcymistrz Grabarczyk

Powakacyjny turniej FIDE we warszawskim Bemowie był kolejnym sprawdzianem Szymona Skurniaka oraz Tymona Ochędzana (oboje KTS Kalisz) przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w szachach. W zawodach grupy FIDE wzięło udział tylko 16 zawodników, była jednak to okazja to zmierzenia się z zupełnie nowymi zawodnikami. Ostatecznie Szymon zajął wysokie czwarte miejsce, Tymon był siódmy. Co ciekawe w zawodach zagrał nawet arcymistrz. Mirosław Grabarczyk zwyciężył z kompletem 5 zwycięstw.

W warszawskich zawodach zagrała cała rodzina państwa Skurniaków. Julia zajęła drugie miejsce wśród dziewczynek w grupie zawodników z IV i III kategorią szachową. Rodzice Szymona i Julii rywalizacji w turnieju zawodników do V kategorii bez ograniczenia wiekowego. Magdalena Kołodziejska-Skurniak dzięki wynikowi 3/5 uzyskała normę na V kategorię szachową. Maciej Skurniak zakończył zawody z wynikiem 2/5. Gratulujemy i zachęcamy rodziców do brania udziału w turniejach szachowych, w końcu niedługo zbliża się MTM Cup – Turniej Rodzinny.