Wielki sukces! Ewa Barwińska ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski Kobiet w szachach do lat 20

Historyczny medal szachistki z KTS Kalisz.
16 – letnia Ewa Barwińska (KTS Kalisz) zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski Kobiet do lat 20 w szachach!
Sukces wywalczony w Karpaczu to historyczny pierwszy medal dla Kalisza w tej kategorii wiekowej. Kaliszanka zagrała w MP20 zaraz po Mistrzostwach Europy Juniorek w Turcji. Cały czas trzymała się w czołówce zawodów, a kluczowa była 7 dramatyczna runda, w której wygrała z Emilią Sprzęczką (UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski). W kolejnych rundach dwa remisy z Barbarą Goraj oraz Ireną Hertlein (KSz HETMAN Katowice) zapewniły medal. W czubie tabeli było niezmiernie ciasno, o srebrnym medalu decydowała dodatkowa punktacja (Bucholtz), która tym razem były lepsza dla zawodniczki KTS Kalisz.
Cały klub szachowy KTS Kalisz gratuluje Ewie i jej rodzicom, jesteśmy niezwykle dumni z tego sukcesu!
Mistrzynią Polski została Barbara Goraj (KS Gwiazda Bydgoszcz), brązowy medal dla Weroniki Zabrzańskiej (Hetman Koronny Trzebinia). Mistrzyni Polski awansowała dodatkowo do finału Mistrzostw Polski Kobiet 2023
W kategorii mężczyzn Mistrzem Polski do lat 20 został Radosław Psyk (KS Piątka Skierniewice). Aleksander Walaszczyk (KTS Kalisz) zajął 24 miejsce.