Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

II Turniej Szachowy o Puchar Wójta z okazji Dni Kobylej Góry


Kiedy: Powrót do kalendarza » Lipiec 3, 2016(cały dzień)

kobyla_góra_szachy

Zapraszamy na początek wakacji na zawody szachowe do Kobylej Góry. II Turniej Szachowy o Puchar Wójta rozgrywany będzie w ramach obchodów Dni Kobylej Góry. Zawody rozegrane w dwóch grupach: do lat 12 (ur. 2004r. i młodsi) oraz w grupie OPEN (juniorzy 2003r. i starsi oraz seniorzy). System szwajcarski, 7 rund, 15 minut na zawodnika.

Organizatorem jest Wójt Gminy Kobyla Góra, Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Ostrzeszowie, Sekcja szachowa OCK Ostrzeszów oraz Pani Renata Pokusa. Obsługę sędziowską zapewnia Szkoła szachowa SzachMistrz z Kalisza. Zachęcamy do wcześniejszych zapisów!

turniej Open
1 miejsce 400zł + puchar
2 miejsce 300zł
3 miejsce 200zł
4 miejsce 100zł
5 miejsce 100zł
6 miejsce 100zł
• najlepsza kobieta 100zł + puchar


Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy