Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

III Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka im. Krzysztofa Statnika (Nowe Skalmierzyce)


Kiedy: Powrót do kalendarza » Maj 25, 2013(cały dzień)
Kategorie:
Zolty

W imieniu organizatorów zapraszam do wzięcia udziału w III Turnieju Szachowym z Okazji Dnia Dziecka im. Krzysztofa Statnika. Turniej odbędzie się 25 maja Hali Sportowej Stadionu Miejsko-Gminnego w Nowych Skalmierzycach. Patronat objął tygodnik “Nasz Rynek“. Zawody zorganizuje MUKS Pogoń Nowe Skalmierzyce przy współudziale Szkoły szachowej SzachMistrz z Kalisza. Zawody rozegrane zostaną w czterech grupach CD 7,10,13,16. Turniej otwarty,  mogą grać zawodnicy bez względu na prezentowany poziom gry i przynależność klubową. W tym roku zagramy 7 rund /15 minut na zawodnika. Najlepsi otrzymają puchary, przewidziano po 10 nagród w każdej grupie wiekowej.

Turniej poświęcony pamięci Krzysztofa Statnika – warto zapoznać się z jego biogramem (autorstwa Pawła Dudzińskiego).

 


4 odpowiedzi na „“III Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka im. Krzysztofa Statnika (Nowe Skalmierzyce)””

 1. Anna J. pisze:

  Na którą godzinę jest ten Turniej?

 2. rodzic pisze:

  Dlaczego tym razem takie tempo? Zawsze było 30 minut na zawodnika w tym Turnieju.

  • Maciej Sroczyński pisze:

   Stwierdziliśmy, że lepiej zrobić większą liczbę rund z krótszym tempem,
   Dla zawodników, którzy wolą dłuższe partie zapraszamy 8-9 czerwca do Kalisz na XV Ogólnopolski Turniej Szachowy CALISIA

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy