Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

“Szachy wojenne 1939-1945. War chess” – promocja książki (Ostrów Wlkp.)


Kiedy: Powrót do kalendarza » Wrzesień 1, 2013(cały dzień)
źródło zdjęcia: “Szachy wojenne 1939-1945. War chess”, ze zbiorów Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie. Przedstawia chłopców przesiedlonych z Kalisza, Łodzi i Brzezin, grających w szachy w getcie warszawskim w 1940 r.


Zapraszamy na oficjalną promocje książki “Szachy wojenne 1939-1945. War chess”. Autorem książki jest Paweł Dudziński, konsultacja naukowa: Tomasz Lissowski i prof. dr hab. Tadeusz Wolsza. Oficjalna promocja odbędzie się w niedzielę, 1 września 2013 r., o godz. 10.00 w Bibliotece Głównej przy ul. Wolności w Ostrowie WIelkopolskim. Patronat nad wydawnictwem objął popularny magazyn “Focus Historia”. Zapowiadają się znakomici goście, m. in. z Niemiec, Ukrainy i Holandii. Spotkanie połączone będzie z serią wykładów.

Komitet Honorowy:
Prezes Polskiego Związku Szachowego – Tomasz Delega
Prezes Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego Poseł RP – Andrzej Dera
Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego – Włodzimierz Grabowski
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim – Grzegorz Graczyk
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim – Małgorzata Lubojańska
Wiceprezes Wielkopolskiego Związku Szachowego – Arleta Magnucka
Wiceprezes PZSzach ds. Młodzieżowych – Andrzej Modzelan
Przewodniczący Ken Whyld Association – dr Michael Negele
Prezes Stowarzyszenia Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa – Sylwia Nowicka
Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego – Jarosław Urbaniak


Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy