DGCS OPEN XIII Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców 2021. Kołosowski i Ruszkiewicz mistrzami Polski

20 listopada 2021 roku Kaliszu rozegrany został DGCS OPEN XIII Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w szachach. Turniej przeprowadzony został w dwóch etapach. W październiku  zawodnicy zagrali eliminacje online. Na starcie stanęło blisko 100 zawodników. Najlepszych 8 zawodników z grupy Bursztynowej (ranking 1000-1800 PZSZACH) oraz Diamentowej (ranking 1800+ PZSZACH) awansowało do ścisłego finału. Miejscem finału był Hotel Hilton w Kaliszu, zawodnicy mieli komfortowe warunki do gry. Zawody otworzył Tomasz Kolinka (przedstawiciel Grupy DGCS) oraz Łukasz Turlej (wiceprezes międzynarodowej organizacji szachowej FIDE). Mistrzostwa przeprowadziła Szkoła szachowa SzachMistrz Kalisz, dyrektorem zawodów był Maciej Sroczyński, sędzią głównym Michał Wejsig. Okazałe trofea podczas zakończenia wręczał Prezes DGCS S.A Dariusz Puchalski.

Nowością turnieju było rozegranie turnieju finałowego szachami Fichera. Na wszystkich szachownicach przed każdą rundą losowaną była jedna z 960 możliwych pozycji do ustawienia. Następnie zawodnicy mieli 60 sekund na szybkie ułożenie strategii na początkowe wyprowadzenie figur.  Każda z rund grana była tempem 10 minut plus 3 sekundy za każdy ruch. Partie były niezwykle emocjonujące, losy miejsca na podium rozstrzygnęły się w ostatniej rundzie. Mistrzami Polski zostali Mateusz Kołosowski (Wrocław) oraz Marcin Ruszkiewicz (Gdańsk)