Maciej Adamczewski (KTS Kalisz) – 12 miejsce na Mistrzostwach Polski

Maciej_Adamczewski500

Zakończyły się Mistrzostwa Polski do lat 16-18 w Ustroniu …

Naszym jedynym zawodnikiem był Maciej Adamczewski, który rywalizował w grupie C18. Maciej to reprezentant Kadry Juniora klubu szachowego KTS Kalisz. Zakwaterowanie i wyżywienie zawodnika zostało sfinansowane ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2017 rok.

Maciej Adamczewski zaczął turniej od sensacyjnego zwycięstwa nad faworytem turnieju Mikołajem Tomczakiem (MMKS Wieniawa Leszno). Dla Mikołaja nie były to dobre zawody i zakończył zawody poza dziesiątką turnieju. Wszyscy mieli w pamięci niesamowity wynik Mikołaja na turnieju w Grazie, gdzie uzyskał normę arcymistrzowską.

Kolejne rundy Maćka były ze zmiennym szczęściem. Z pewnością jego występ cechowała waleczność, wszystkie wyniki były rezultatywne, nie zanotował żadnego remisu. Mi osobiście do gusty przypadły dwie dynamiczne partie z obronie Caro-Kann, w których zawodnik KTS Kalisz odniósł szybkie zwycięstwa z Pawłem Świdrem (GKSz Kornuty Gorlice) oraz Maciejem Wąciorem (GKSz Solny Grzybowo). Maciek zajął ostatecznie 12 miejsce w Mistrzostwach Polski, w grupie C18.

Maciej, który w styczniu miał swoją „osiemnastkę”, powoli kończy swoją przygodę juniora. W wakacje czekają go ostatnie Mistrzostwa Polski w szachach szybkich i błyskawicznych. Co jest godne podkreślenia, Maciek zdobył najwięcej medali Mistrzostw Polski dla klubu szachowego KTS Kalisz. Powodzenia w karierze seniorskiej i życiu osobistym!