Marcelina i Mikołaj Melka z pucharami na turnieju w Skalierzu

Marcelina i Mikołaj Melka (KTS Kalisz) z pucharami na turnieju szachowym w Skalmierzu. Miłosz Mielcarek 13 miejsce w grupie OPEN.
Relacja KRS Skarbek w Skalmierzu
„Dnia 11.11.2022 r. w godz. 10-14.30 w Sali OSP w Skalmierzu odbył się IV Niepodległościowy Turniej w Szachach Szybkich o Puchar Klubu Rekreacyjno-Sportowego „Skarbek” Skalmierz. Udział wzięło 19 seniorów i 8 juniorów, w tym jeden z juniorów zdecydował się grać w grupie seniorów, z podziałem na dwie oddzielne kategorie: juniorzy do lat 18 i seniorzy od 18 lat. Wśród uczestników były 2 seniorki i 3 juniorki. Turniej był silnie obsadzony: zawodnicy z tytułem kandydat na mistrza, I kategoria, II kategoria, III kategoria, IV kategoria, V kategoria i kilku bez kategorii. Walki toczono do ostatnich sekund. Zwycięzcy otrzymali puchary i pamiątkowe medale, nie łączy się pucharów w przypadku uzyskania dodatkowych, otrzymują je inne, kolejne w punktacji osoby, by jak najwięcej osób mogło otrzymać pamiątkę z turnieju. Triumfatorzy:
Juniorzy:
1 miejsce Krzysztof Szymczak II kategoria z OTSz Ostrów Wielkopolski
2 miejsce Mikołaj Melka IV kategoria z KTS Kalisz z Liskowa
3 miejsce Mielcarek Iwona bez kategorii z Ociąża
Ponadto puchary otrzymali:
Marcelina Melka V kategoria z KTS Kalisz z Liskowa, dla najlepszej juniorki
Marcin Nowak bez kategorii z Maciszewic, dla najmłodszego juniora
Seniorzy:
1 miejsce Andrzej Świątnicki kandydat na mistrza z klubu Hetman Konin
2 miejsce Bubas Łukasz I kategoria z RPW Okucia Budowlane Łódź
3 miejsce Paweł Olejnik z KRS „Skarbek” Skalmierz
Ponadto puchar otrzymała Ewelina Melka bez kategorii z Liskowa dla najlepszej seniorki.
Trzeba nadmienić, że junior grający z seniorami Franciszek Binkowski III kategoria z Łodzi uzyskał samodzielną 4 lokatę, dzielnie walczył z dużo starszymi od siebie zawodnikami, pokazując wysoki poziom i często triumfując.”