Ogólnopolski Feryjny Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza zakończony

W dniach 8-9 lutego 2014 r. rozegraliśmy Ogólnopolski Feryjny Turniej Szachowy O Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. Na starcie stanęło blisko 50 zawodników z Wrocławia, Ostrowa Wielkopolskiego, Jarocina, Nowych Skalmierzyc, Pokoju, Dąbrówki Dolnej oraz oczywiście Kalisza. Organizatorem zawodów było Kaliskie Towarzystwo Szachowe. Zawody szachowe wpisały się w czas feryjnych imprez sportowych na terenie Kalisza. Turniej finansowany był ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2014 rok.

Dwudniowe zmagania wyłoniły najlepszych zawodników …

W grupie A triumfował Szymon Skurniak (KTS Kalisz – 10 lat) przed Kacper Śnieżkiem (JKSz-W Jarocin – 13 lat) i Oskarem Dixa (KTS Kalisz – 11 lat). Najlepszą dziewczyną okazała się Joanna Dixa (KTS Kalisz – 13lat). Z kolei w grupie B wygrała Weronika Wawrzyniak (10 lat), drugie miejsce Krzysztof Jarczewski (9 lat), trzeci Kacper Goliński (12 lat, wszyscy KTS Kalisz).

Zawody umożliwiały zdobycie norm na wyższe kategorie szachowe. Udało się to, aż 10 zawodnikom, (2 normy na II kat. szachową, 3 normy na III kat. szachową, 1 norma na IV kat. szachową i 4 normy na V kat. szachową.)

Na ceremonii rozpoczęcia i zakończenia zawodów obecny był wiceprezydent miasta Kalisza Dariusz Grodziński. Obowiązki sędziego głównego zawodów sprawowała Malwina Olenderek. Organizacją zawodów zajął się zarząd KTS Kalisz: Magdalena Kołodziejska-Skurniak, Marlena Wawrzyniak i Agnieszka Dixa. Tradycyjnie pomagał Adam Wojcieszak. Dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy na kolejne turnieje organizowane w naszym mieście.