Szachowy długi weekend. Wyniki turniejowe zawodników z Kalisza

MP-Szybkie-Zgierz-768x220

Wydarzeniem długiego weekendu były ATLAS Mistrzostwa Polski w szachach szybkich. Zawody rozegrano w Zgierzu, koło Łodzi. Centralna lokalizacja mistrzostw ściągnęła na mistrzostwa aż 244 zawodników. Mistrzostwa miały bardzo mocną obsadę, wystartowało 17 arcymistrzów! Mistrzem Polski został trener naszej narodowej reprezentacji szachowej Bartosz Soćko, drugie miejsce GM Kamil Mitoń, a trzecie IM Piotr Brodowski. Za podium znaleźli się arcymistrzowie: Jan-Krzysztof Duda, Mateusz Bartel oraz Grzegorz Gajewski. Bartosz Soćko długi weekend  może zaliczyć do bardzo udanych, dzień wcześniej wygrał Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w szachach błyskawicznych.

W mistrzostwach w Zgierzu brali udział zawodnicy KTS Kalisz. 100 miejsce zajął Szymon Skurniak (członek Kaliskiej Kadry Juniora i Młodzika KTS Kalisz) , na 131 pozycji zakończył rywalizacje Filip Janiszewski.

—————————

szachy_ostrow_wlkp

6 grudnia w Ostrowie Wielkopolskim rozegrano Noworoczny Turniej im. Maksymiliana Wałczyka. Bezkonkurencyjny w stawce 55 zawodników był Piotr Dudziński (8/8), na drugim miejscu uplasował się Oskar Włodarczyk, a na trzeciej pozycji Paweł Dudziński (wszyscy OTSz Ostrów Wlkp.). Najwyżej z zawodników KTS Kalisz był Patryk Ziąbek, który zajął w końcowej klasyfikacji 5 miejsce. Pozostałe wyniki kaliszan w linku poniżej.

—————————

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Jakub Wojciechowski (instruktor Szkoły szachowej SzachMistrz), który wygrał grupę B – IV Bożonarodzeniowego Turnieju Szachowego w Poznaniu. Jakub tym samym uzyskał normę na III kategorię szachową. Gratulacje!

W grupie A zwyciężył Sebastian Hanusek (UKS Kościelec).