Tymon Ochędzan Szkolnym Mistrzem Polski w szachach!

tymon

Tymon Ochędzan (reprezentant Kaliskiej Kadry Juniora i Młodzika KTS Kalisz) został Szkolnym Indywidualnym Mistrzem Polski do lat 13. Mistrzostwa rozegrano w Poroninie. Rywalizacja o tytuł mistrzowski trwała do samego końca turnieju, Tymon uzyskując wynik 7,5/9 wyprzedził dodatkową punktacją Michała Redzisza (Warszawa). Na najniższym stopniu podium stanął Gracjan Grzesik (Koszalin). Ogromne gratulacje dla kaliskiego szachisty! Tymon jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 17 w Kaliszu, a jego talent szachowy został odkryty w Niepublicznym Przedszkolu Bajka w Kaliszu.

Swój pierwszy poważny turniej w życiu rozegrał również Filip Ochędzan (brat Tymona), który brał udział w Szkolnych Mistrzostwach Polski do lat 7. Był jednym z najmłodszych zawodników turnieju, mimo to udało mu się uzyskać wynik 4/9 , co pozwoliło mu zdobyć IV kategorię szachową.