Turnieje szachowe w Ostrowie Wielkopolskim

paweł_piekielny

W Ostrowie Wielkopolskim zakończyły się i planowane są turnieje szachowe …

Informacje i zdjęcia ze strony Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego:

19 kwietnia 2015 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. J. Kompałły i W.Lipskiego rozegrano trzecią edycję Otwartych Mistrzostw w Szachach o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego. Do rywalizacji stanęło 44 uczestników, którzy grali 7 rund systemem szwajcarskim po 15 min. na zawodnika. Zdominowali go zawodnicy Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego, którzy zajęli całe podium zawodów. Zwyciężył Piotr Dudziński (6pkt.) który drugim lepszym wartościowaniem pokonał Oskara Włodarczyka (6pkt.), trzeci był Jakub Rosik (5,5pkt.), a czwarty Patryk Ziąbek Nagrodzono także uczestników w kategoriach uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz uczniów i absolwentów I LO.

Wśród uczniów szkół podstawowych wygrał Nikodem Pabiszczak (OTSz Ostrów – 4,5pkt.) przed Pawłem Piekielnym (KTS Kalisz – 4 pkt.) i Krzysztofem Matelą (UKS Skoczek Milicz – 4pkt.)

patryk_ziabek

———————-

23 kwietnia 2015 roku rozegrano ostatnie dwie rundy turnieju głównego tegorocznych Mistrzostw Ostrowa w szachach. W czołówce nie doszło do żadnych zmian. Zwyciężył z kompletem punktów Piotr Dudziński przed Maciejem Chmielarzem (7,5pkt) i Jakubem Rosikiem (7pkt). Kolejne miejsca przypadły Szymonowi Pieczewskiemu (6pkt) oraz Adamowi Niezgódce i Augustynowi Michalakowi (oboje po 5,5pkt)

Pełne wyniki turnieju : Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego – Turniej Główny – Wyniki końcowe

———————-

Jednocześnie przypominamy, że w najbliższą niedzielę tj. 26 kwietnia w Cechu Rzemiosł Różnych w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Wolności 34 będą rozgrywane Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w szachach szybkich i błyskawicznych, które będą wraz z turniejem głównym zaliczane do dodatkowej klasyfikacji generalnej która wyłoni najlepszych szachistów tegorocznych Mistrzostw Ostrowa.