Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz) Mistrzynią Polski do lat 8 w szachach!

zuzanna_jedrzejewska Zuzanna Jędrzejewska – reprezentantka klubu szachowego KTS Kalisz wywalczyła pierwsze miejsce w Pucharze Polski do lat 8 i tym samym została Mistrzynią Polski w swojej kategorii wiekowej.

Zawody odbyły się w Poroninie oddzielnie dla chłopców i oddzielnie dla dziewczynek. W grupie dziewczynek zagrało 40 zawodniczek, a Zuzia rozstawiona była z 15 numerem na liście startowej. Reprezentantka KTS Kalisz rozegrała bardzo dobre zawody, wygrała siedem pojedynków, jedną partię zremisowała i jedną przegrała. Najważniejsza była ostatnia runda, w której kaliszanka musiała wygrać z Nikolą Grzesik (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin), aby utrzymać pierwsze miejsce w turnieju. Zuzia nie zawiodła i pewnie dowiozła zwycięstwo do końca. Zuzia Jędrzejewska Mistrzynią Polski do lat 8 w szachach!

Drugie miejsce zajęła Magdalena Pawicka (GCKiS Kobierzyce), a trzecie Maria Siekańska (Mazowiecki WZSzach). W grupie chłopców startowało 98 zawodników. Mistrzem Polski został faworyt Bartosz Fiszer (UKS SP 321 Warszawa – Bemowo), srebro dla Dariusza Dziewońskiego (MLKSz Myślenice), a brąz Hubert Meers (UKS przy SP 8 Chrzanów). W grupie chłopców mieliśmy jednego reprezentanta – Michał Jędraszek (KTS Kalisz) zajął 67 miejsce.

Pucharowi Polski do lat 8 towarzyszyły liczne turnieje szachowe w różnych kategoriach wiekowych. W Międzynarodowym Turnieju w Szachach Klasycznych Poronin 2015 – V miejsce zajął Paweł Jędraszek. Paweł może pochwalić się wygraną z Weroniką Zabrzańską (UKS Hetman Koronny Trzebinia) – Mistrzynią Polski do lat 10 w szachach klasycznych.

Talent Zuzi Jędrzejewskiej został odkryty na zajęciach szachowych w Niepublicznym Przedszkolu Calineczka w Kaliszu. Zuzia na co dzień trenuje w Szkole szachowej SzachMistrz oraz klubie szachowym KTS Kalisz.

Zawody w Poroninie Zuzi Jędrzejewskiej  były bardzo udane. Oprócz tytułu mistrzowskiego, pucharu i otrzymanych nagród, kaliszanka wywalczyła awans do Finałów Mistrzostw Polski 2016 (awans uzyskiwały zawodniczki z miejsca 1-5). Dodatkowo kaliszanka wypełniła normę na II kategorię szachową. Gratulujemy!

Wyjazd zawodników do Poronina dofinansowany był przez klub szachowy KTS Kalisz ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2015 rok.