Szymon i Weronika na podium Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików

W dniach 13-14 października rozegrano w Kaliszu Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików w szachach. Grano w dwóch grupach dziewczynki (8 zawodniczek/ system kołowy) oraz chłopcy (30 zawodników / system szwajcarski). Zgodnie z regulaminem w tym turnieju mogli grać szachiści z roczników 2003-2004 z województwa Wielkopolskiego i Zachodnio-Pomorskiego.

Najlepszą dziewczynką była faworytka turnieju Florentyna Piotrowska (UMKS Na Pięterku Poznań). Mistrzem wśród chłopców został Patryk Mike (KSz Pod Wieżą Szczecin). Grupa chłopców była bardzo wyrównana, walka o podium toczyła się do ostatniej rundy.

Zawodnicy z Kalisza też mieli swoje sukcesy. Zdobyliśmy dwa brązowe medale: Szymon Skurniak oraz Weronika Wawrzyniak. Wielu naszych zawodników zajęło miejsca w najlepszej dziesiątce  swoich grup. Wśród wszystkich 38 szachistów grało aż 18 kaliszan, co zaowocowało dodatkowymi 11 punktami do klasyfikacji klubów szachowych. Pozwoli to klubowi KTS-W Kalisz przesunąć się na drugie miejsce wśród najlepszych klubów w Wielkopolsce. Pierwsze miejsce w 2012 roku zajął klub UMKS Na Pięterku Poznań. Turniej grany był tempem 60 minut na zawodnika, pozwoliło to Miłoszowi Matłoce, Bartoszowi Matuszewskiemu i Krzysztofowi Markiewiczowi (wszyscy KTS-W Kalisz) uzyskać normy na III kategorie szachowe.

Organizatorem turnieju był Wielkopolski Związek Szachowy. Turniej sędziował Krzysztof Derecki z Kalisza. Kierownikiem imprezy była Jolanta Mikołajczyk, którą organizacyjnie wspierał Adam Wojcieszak v-ce Prezes WZSzach. Puchary, medale i dyplomy ufundowało miasto Kalisz oraz Krzysztof Grabowski – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Podziękowanie za zdjęcia z turnieju dla Pani Magdaleny Skurniak.